Nema najavljenih utakmica

09.03.2020 · 23:01

Trijumf protiv Mege za overu prvog mesta u ABA j.t.d. ligi

U XXI kolu regionalnog šampionata, crno-beli su u Štark Areni savladali Mega Bemaks sa 102:88 (24:22, 19:20, 32:24, 27:22) i tako "overili" prvu poziciju pred plej-of.

Partizan NIS je zabeležio svih 11 pobeda pred svojim navijačima u ABA ligi! Parni valjak je večerašnjim trijumfom protiv Mega Bemaksa obezbedio prednost domaćeg terena tokom plej-ofa regionalnog šampionata. Posle uvodnih nekoliko minuta u kojima je viđena ujednačena borba, crno-beli su serijom 8:0 stigli do devet poena prednosti. Gosti su ubrzo zatim uspeli da smanje zaostatak, pa je Partizan NIS posle deset minuta igre imao vođstvo 24:22. Mega Bemax je na kratko uspela da da stigne do preokreta tokom druge četvrtine, ali su crno-beli brzo odgovorili i na petnaestominutnu pauzu otišli sa minimalnom prednošću 43:42.

U trećoj deonici, košarkaši Partizana su postigli 32 poena i tako stigli do prve dvocifrene razlike. Od tog trenutka pa sve do kraja meča, gosti nisu uspevali da ozbiljnije ugroze prednost Panog valjka. Tačku na večerašnji meč, stavio je sjajnim prodorom i zakucavanjem Uroš Trifunović. Ujedno, bio je to i stoti poen za crno-bele večeras, nakon čega je ostalo još samo da istekne preostalo vreme do kraja susreta.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„U prvom poluvremenu smo promašili neke stvari ispod koša, nismo bili efikasni i imali smo egal utakmicu. U drugom poluvremenu smo igrali bolje, lopta je dobro išla, pogodili smo otvorene šuteve, bili smo dobri u skoku, u šutu, i to je bilo dovoljno da dobijemo utakmicu“, rekao je Trinkijeri.

Angola 16, Volden, Pejdž 16, Gordić 16, Mekadu 13, Jaramaz 12, Veličković, Janković 8, Tomas 2, Trifunović 7, Mozli 12