Petak, 13.03.2020 (18:00)

07.10.2009 · 00:00

Partizan savladan i u Finiksu

Poslednja utakmica u okviru američke evroligaške turneje između Partizana i Finiks Sansa završena je rezultatom 111:80 (20:19, 35:15, 34:24, 20:22). Crno-beli su odigrali još jednu istorijsku utakmicu, ovoga puta u US Airways centru sa Finiks Sansima. I još jednom su imali fantastičnu podršku sa tribina, jer su Partizanovi navijači organizovano došli i upotpunili atmosferu koju je nosila ova utakmica sama po sebi. Jedna navijačka grupa iz Las Vegasa je pripremila posebne majice kao i zastavu na kojoj je pisalo „Grobari Vegas“. Ljudi iz srpske zajednice u Finiksu koji su okupljeni oko srpske crkve Sv. Sava, priredili su veliko iznenađenje za ekspediciju koja je došala iz Beograda.

Pre početka meča, njihovo kulturno-umetničko društvo izvelo je splet igara iz naših krajeva, a crkveni hor i himnu Srbije. Sve je to ispraćeno velikim aplauzom odušavljenja i utakmica je mogla da počne. Crno-beli su ušli u meč potpuno isto kao i na prethodnoj utakmici u Denveru. Serija od 11:0 koju je domaćin napravio bila je signal da je potrebno to zaustaviti. Nakon tajm-auta, crno-beli su eksplodirali i serijom od 8:0 značajnije se približili protivniku. Ubrzo potom prešli i u vođstvo 16:17. Trojka je spasila tim iz Arizone, negativnog rezultata na kraju prve deonice. Nadovezali su se Sansi odličnim akcijama na početku drugog kvartala na poene iz prethodnog perioda i tako napravili seriju od 8:0.

Partizan je uspeo da se ponovo rezultatski približi 25:21, ali nakon toga je usledilo mnogo izgubljenih lopti , netačnih dodavanja, pa su to domaćini i iskoristili i prednost uveličali na čak 55:34. U nastavku se nije toliko toga menjalo, domaćin je prednost održavao, nastavio sa atraktivnom igrom, za koju su im se crno-beli ubrzo i revanširali, pa je jedini alej-up viđen na utakmici bio delo momaka iz Humske 1. Četvrtu deonicu Partizan je dobio uz prikazanu mnogo bolju igru. Ipak preokret nije bio moguć, pa je utakmica završena rezultatom 111:80 (20:19, 35:15, 34:24, 20:22).„Mislim da smo odigrali bolje nego u prvom meču. Prva četvrtina je bila sasvim dobra, oni su jednom trojkom preokrenuli da dobiju tu deonicu. Drugu četvrtinu nismo odigrali dobro, pogotovu zadnja dva minuta napravili smo minus deset. Jedan tajm-aut je bio na 11, završilo se na 21. Ta četvrtina je bila loša, dok su ostale bili prilično korektne.

Mislim da sudije nisu dozvolile igru, pogotovu Mariću, koji u prvom poluveremenu od prva četiri faula sigurno nije zaslužio tri, pa sam ja morao nakon pet i po minuta igre da ga čuvam, to je nama bio popriličan hendikep u igri. Nisam zadovoljan brojem izgubljenih lopti, pogotovu od određenih igrača koji ne bi smeli da gube loptu bez nekog rezona, i gde je rizik od toga veći nego dobit da taj pas i prođe“, nakon utakmice u Finiksu rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Crno-bela ekspedicije ujutru rano po lokalnom vremenu kreće put Čikaga odakle će letom preko Londona doći u svoj grad. Očekivani povratak Partizana je u 12 časova.Partizan: Vesely 16, Rakocević, Marić 14, Kecman 9, Rašić 12, Đekić 2, Vrneš 2, Božić 2, Milošević 9, Sinovec 2, Mitrović 4, Lešić 4, Lučić 2, Bešović 2.Phoenix Suns: Hill 10, Stoudemire 12, Frye 10, Richardson 15, Dragić 16, Dudley 14, Barbosa 8, Amundson 8, Dickau, Clark 8, Tucker 4, Powell 4, Grifin 4, Lopez 2.