Petak, 13.03.2020 (18:00)

15.02.2020 · 22:52

Partizan NIS je u finalu Kupa "Radivoj Korać"

Crno-beli će u nedelju od 21:00 braniti "Žućkovu levicu" protiv Crvene zvezde MTS. U polufinalnu, Parni valjak je savladao FMP sa 85:77 (24:22, 16:23, 23:12, 22:20)

Partizan NIS će braniti „Žućkovu levicu“ koju je osvajao prethodne dve sezone! Uz veliku podršku sa tribina niškog "Čaira", crno-beli su stigli do trijumfa nad ekipom FMP-a iz Železnika i finala protiv Crvene zvezde MTS. Parni valjak je serijom 10:1 polovinom prve četvrtine stigao do +8, ali je nakon prve deonice prednost glasila svega 24:22. Tokom druge četvrtine viđena je neizvesna borba, da bi FMP preokrenuo rezultat, pa su crno-beli na poluvremenu imali zaostatak od 40:45.

Već na startu trećeg perioda, Parni valjak je preokrenuo rezultat u svoju korist serijom 11:0. Od tog trenutka pa sve do kraja meča crno-beli nisu ispuštali prednost, a posle 30 minuta košarke Partizan je imao vođstvo 63:57. Baš kao i u prethodnom duelu protiv Borca, crno-beli su imali veliku podršku sa tribina, što im je pomoglo da održe prednost u poslednjoj četvrtini. Sredinom četvrte deonice Parni valjak je stigao do dvocifrene prednosti pri rezultatu 67:57, nakon čega ekipa iz Železnika nije uspela da ugrozi prednost Partizana.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Imali smo najteži posao do sada. Juče Borac, nakon 22 sata odmah FMP, a sutra igramo derbi. Danas je bila muška, nervozna, tvrda i utakmica puna tenzije. Želeo bih da čestitam svom timu i igračima, jer su igrali drugo poluvreme kako smo se dogovorili. Najvažnija stvar u svakoj situaciji je da se adaptiraš na to što se dešava. Malo smo 'poludeli', izgbuili smo GPS u odbrani i napadu, ali drugih 20 minuta smo se adaptirali, a adaptacija znači da su igrači koji su igrali na jednoj igrali na drugoj poziciji. FMP je bio super protivnik, namučili smo se, sada imamo noćas i sutra ujutru da nađemo energije za veliki derbi", istakao je Trinkijeri.

Kapiten Partizana NIS, Novica Veličković je izajavio:

"Jedna teška utakmica, dosta smo se mučili u prvom poluvremenu gde smo na poluvremenu stručni štab i mi napravili dogovor. Čestitao bih saigračima, Koriju i Birči. Videli ste da je Birčevića noga juče zabolela, Kori je danas je imao stomačnih problema, ali smogli su snage, izašli na teren. Čestitao bih FMP-u na fer i korektnoj borbi. Nema vremena za odmor, sutra je finale", istakao je Veličković.

Volden 11, Zagorac 10, Jaramaz 11, Veličković 4, Janković 2, Pejdž 10, Mekadu 4, Stefanović, Birčević 10, Tomas 13, Trifunović 2, Mozli 8