Subota, 29.02.2020 (18:00)

05.02.2020 · 22:12

Velika pobeda crno-belih u Bolonji

U 5. kolu Top 16 faze 7Days Evrokupa, crno-beli su savladali Virtus na gostovanju u Bolonji rezultatom 82:84 (18:13, 29:22, 21:28, 14:21).

Pobeda Partizana nakon velikog preokreta u Bolonji za prvu poziciju u grupi! Posle ovog trijumfa crno-beli su i matematički obezbedili prvo mesto u grupi E, što znači da će imati prednost domaćeg terena u četvrtfinalu 7Days Evrokupa. Otvorio je Partizan NIS utakmicu poenima Nikole Jankovića, ali je nakon toga Virtus preokrenuo rezultat i posle prve četvrtine imao prednost od pet poena, pri rezultatu 18:13. Vratila se ekipa Andree Trinkijerija na samo dva poena zaostatka tokom druge deonice, ali je potom usledio novi nalet domaće ekipe. Odlepio se Virtus na +13 tokom druge četvrtine, a na petnaestominutnoj pauzi, Parni valjak je imao zaostatak pri rezultatu 47:35.

Treća deonica u potpunosti je pripala crno-belima, pošto su taj deo igre dobili rezultatom 28:21. Imao je Virtus i +15 tokom trećeg perioda, ali je Partizan NIS uspeo da se vrati na samo dva poena minusa. Blagi zaostatak imao je Parni valjak sve do poslednjeg minuta meča, kada je Rade Zagorac ukrao loptu i postigao poene za preokret i vođstvo od 82:83. Uspešno su crno-beli odbranili poslednji protivnički napad i na kraju slavili konačnim rezultatom 82:84.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Pre svega, želeo bih da čestitam svojim igračima na neverovatnoj utakmici, rezultat je bio neverovatan. Utakmica je bila veoma teška. Nismo bili u stanju da ih stignemo u prvom poluvremenu, bili su previše brzi u svemu, pokušavali smo da ih jurimo po terenu. Pokazali smo sjajnu fleksibilnost, nismo igrali dobro, ali ti ponekad košarka pruži mogućnost da se vratiš. Uspeli smo da smanjimo zaostatak na kraju, igrali smo dobru odbranu, igrali kao tim, svi su doprineli. Pobedili smo jednu veoma tešku utakmicu na gostovanju protiv jednog od najboljih timova u Evropi“, rekao je Trinkijeri.