Petak, 13.03.2020 (18:00)

29.01.2020 · 23:04

Velika pobeda u starom "Pioniru"

Crno-beli su u IV kolu Top 16 faze 7Days Evrokupa savladali Darušafaku sa 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14) i tako sačuvali prvu poziciju u grupi E.

Velika pobeda crno-belih u starom "Pioniru". Partizan NIS se revanširao ekipi Darušafake  za prošlonedeljni poraz u Istanbulu i slavio sa ubedljivih 69:57. Na taj način, Parni valjak je sačuvao vodeću poziciji u grupi E sa tri pobede iz četiri odigrana duela. Utakmica u prepunoj dvorani „Aleksandar Nikolić“ počela je sa čvrstom odbranom sa obe strane, a gosti iz Istanbula nakon uvodnih 10 minuta košarke imali minimalnih 16:17. Početak druge deonice doneo je veliku seriju Partizana od 14:0, koju je obeležio Vil Mozli sa dva spektakularna zakucavanja. Crno-beli su sveli Darušafaku na svega osam poena u drugoj četvrtini, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 35:25.

Na početku drugog dela igre Partizan NIS je stigao do +15, posle čega je gostujuća ekipa sa sedam vezanih poena uspela da se rezultatski vrati u meč. Nakon 30 minuta košarke na semaforu je pisalo 49:43 u korist crno-belih. Parni valjak je poslednju četvrtinu, baš kao i drugu, otvorio velikom serijom od 14:0, te su na taj način stekli +20 posle čega Darušafaka nije uspela da ugorzi prednost crno-belih. Do kraja meča, gosti su uspeli da smanje rezultat na konačnih 69:57.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Znali smo da je ovo velika utakmica i ako postoji jedna reč koja opisuje sve, to je hemija. Imali smo hemiju sa navijačima, vrlo je teško odigrati ovakav meč, ali smo uložili veliki napor. Nismo igrali savršenu utakmicu, ali vrlo je teško odigrati savršeno kada morate da pobedite. Igrali smo neverovatnu odbranu 36 minuta. Bili smo energetski dobro potkovani, i sa ovakvom hemijom u hali nismo mogli da izgubimo“, rekao je Trinkijeri.

Volden 9, Zagorac 5, Pejdž 2, Gordić 10, Mekadu, Jaramaz 15, Veličković 11, Birčević 3, Janković 2, Tomas 3, Trifunović 5, Mozli 4.