Petak, 13.03.2020 (18:00)

18.01.2020 · 21:13

Kapitenu na dar: Crno-beli na +30 u Železniku

Košarkaši Partizana NIS, savladali su na gostujućem terenu FMP u 16. kolu ABA j.t.d. lige sa 57:87 (6:18, 15:18, 20:23, 16:28) i tako nastavili pobednički niz u svim takmičenjima. Kapiten Parnog valjka Novica Veličković je sa 472 odigrane utakmice u crno-belom dresu izbio na prvo mesto večite klupske liste igrača sa najviše nastupa.

Partizan NIS ostvario je i devetu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima! Crno-beli su trijumfovali u Železniku i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli regionalnog šampionata sa 13 pobeda nakon 16 odigranih utakmica. Kapitenu Partizana NIS, Novici Veličkoviću, ovo je bila 472. utakmica u dresu Partizana, i on je na taj način prestigao dugogodišnjeg kapitena crno-belih Petra Božića na prvom mestu večne klupske liste.

Ekipa Partizana NIS je već u uvodnoj fazi meča stekla dvocifrenu prednost, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani. Crno-beli su zaključali prilaze košu pa je domaća ekipa u prvoj četvrtini postigla svega šest poena, a rezultat nakon 10 minuta košarke je glasio 6:18 u korist Partizana. FMP je tokom druge četvrtine uspeo da smanji zaostatak na tri poena, ali je onda usledila velika serija crno-belih od 12:0  kojom su okončali prvo poluvreme i na pauzu otišli sa rezultatom 21:36.

Tokom treće četvrtine razlika je sve vreme bila dvocifrena i Partizan NIS je bez većih problema uspevao da zadrži prednost stečenu u prvom delu igre. Nakon 30 minuta, crno-beli su vodili sa 41:59. Šutersko raspoloženje u poslednjoj deonici doprinelo je tome da Parni valjak još više uveća vođstvo te je u finišu utakmice razlika otišča i na maksimalnih +30, a upravo tom razlikom je i okončan meč (57:87).

Na konferenciji održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Nama nije nikada lako da igramo ovde. Prošle godine nismo uspeli da se vratimo kući sa pobedom i zbog toga sam zadovoljan. Čestitam svojim igračima. Kada imaš 45 skokova... Imali smo želju da igramo, igrali smo bez dva važna igrača, ali nismo to osetili. Igrali smo čvrsto u odbrani i u skoku, imali smo nekih grešaka, ali kada igraš sa ovakvom energijom i intenzitetom na kraju te greške manje koštaju. Mislim da je jako važno da kažem za Novicu, danas je postao rekorder Partizana, pravi kapiten i drago mi je da smo to danas uspeli da proslavimo sa pobedom“, rekao je Trinkijeri.