Petak, 13.03.2020 (18:00)

01.10.2009 · 00:00

Crno-beli i do 101!

Crno-beli su odigrali još jednu revijalnu utakmicu sa Midvest ol-star timom u srednjoj školi Dakota i zabeležili još jednu pobedu rezultatom 101:81 (19:14, 19:19, 30:17, 33:31). Košarkaši Partizana su počeli utakmicu nešto nesigurnije uz nekoliko izgubljenih lopti , međutim protivnički tim to nije značajnije iskoristio pa je rezultat bio izjednačen 6:6. Čvršćom odbranom i sigurnijom igrom u nastavku crno-beli su serijom od 7:0 došli do prednosti od 13:9. Do kraja prve deonice košarkaši Partizana su uspeli da sačuvaju tu prednost i sa 19:14 odu na prvi veći odmor. Početkom utakmice u istom napadu jači udarac dobili su Veseli i Đekić pa su morali da napuste parket, a do kraja meča nisu se vraćali u igru, ali su svakako sa klupe ispratiti svoje saigrače. Druga četvrtina je počela odličnim šutom sa distance, pa su crno-beli vezali, uz dobru odbranu, i tri trojke, i tako održavali stečenu prednost 30:23.

Međutim, nakon par izgubljenih i loše organizovanih napada ekipa Srednjeg zapada prišla je na samo koš zaostatka 31:29. Ipak nisu do kraja poluvremena uspeli da preokrenu rezultat, pa je Partizan nakon dva period igra bio uspešniji 38:33. Treći kvartal je bio u potpunosti u znaku ekipe iz Beograda. Momci u crno-belom dresu su prvo serijom od 10:0 došli na dvocifrenu razliku 48:38, a potom su došli i do najveće razlike u dotadašnjem toku u takmice 68:49. Veliku prednost crno-beli su održavali i u nastavku meča. U odličnoj atmosferi oko 800 gledalaca bodrilo je crno-bele do još jedne pobede u pripremnom delu američke turneje. Navijači su sa oduševljenjem pratili svaki potez momaka u belim dresovima, a na tribinama su kao i tri dana ranije u Čikagu, bile srpske zastave i kao i obeležja kluba za koji navijaju. Košarkaši Partizana su svakako atraktivnom igrom do kraja utakmice, pokušali da ovu košarkašku predstavu u Detroitu učine još lepšom.

Nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević je rekao:"Veoma sam zadovoljan. Prvo što je sudar Veselog i Đekića mogao da se završi mnogo gore, na sreću nije ostavio teške posledice. Zadovoljan sam i što smo reagovali, dobro odigrali. Protivnička ekipa je došla u punom sastavu, jači nego na prošloj. Za ovaj momenat i našu mladu ekipu bili su dobar partner. Istakao bih da mso u dobrom periodu igrali sa mladim igračima, gde bih posebno pohvalio Lučića, ali i Mitrovića i Sinoveca. Raduje me što su oni bili na parketu kada se utakmica prelamala i što su imali kvalitet da želju realizuju." Konačan rezultat: Partizan – Midwest All Star: (19:14, 19:19, 30:17, 33:31 ).Partizan: Sinovec 9, Kecman 13, Milošević 8, Rašić 16, Lučić 8, Bešović 2, Mitrović 10, Marić 18, Rakočević 13, Vesely 2, Đekić, Vraneš 2.Midwest All Stars: Grays 10, Wright 2, Berdiel 18, Brown 2, Ofoegbu 3, Famutimi 12, Butler, Pollard 1, Cleavs 12, Krabbenhof 7, Traylor 14.