Nema najavljenih utakmica

08.01.2020 · 22:57

Velika pobeda na startu Top 16 Evrokupa

Crno-beli su savladali Virtus iz Bolonje u prvoj utakmici Top 16 faze 7Days Evrokupa rezultatom 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18) pred punim tribinama „Štark Arene“.

Partizan NIS je srušio slavni Virtus u sjajnoj atmosferi „Štark Arene“ i nastavio niz od devet uzastopnih pobeda na domaćem terenu! Crno-beli su započeli Top 16 fazu 7Days Evrokupa važnom pobedom, a pre početka utakmice, priređena je svečanost tokom koje je legendi crno-belih, Aleksandru Đorđeviću uručen dres na kojem je pisalo "Dobro pamtim sve" u čast evropske titule koju je Sale doneo Partizanu, čuvenom trojkom u finalu protiv Huventuda. Pre toga, na video bimu je prikazan kratak klip koji je pripremila Videostroj produkcija, specijalno za ovu priliku.

Partizan je trojkama Korija Voldena i Markusa Pejdža stigao do prednosti od +6 u finišu prve četvrtine, a prvu deonicu crno-beli su rešili u svoju korist rezultatom 26:23. Početkom druge četvrtine Parni valjak je serijom 9:0 stigao do dvocifrenog vođstva, da bi "na pogon" fenomenalne atmosfere u Areni stigao do +22 u prvom poluvremenu, nakon čega Virtus do kraja susreta nije uspeo da se oporavi. Parni valjak ubacio je neverovatnih 36 poena u drugoj deonici , a rezultat nakon 20 minuta košarke je glasio 62:42.

Gosti iz Bolonje su početkom drugog dela igre uspeli da smanje zaostatak na 11 poena, ali je razlika vrlo brzo vraćena na +22. Nova velika serija viđena je u poslednjoj deonici, kada su crno-beli i definitivno rešili pitanje pobednika postigavši 11 uzastopnih poena za najvećih 95:70. Do kraja meča, gosti su uspeli da smanje na konačnih 99:81.

Narednu utakmicu Partizan NIS igra takođe pred svojim navijačima, u subotu 11. januara, kada će dočekati Cedevita Olimpiju.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Kada veliki rival dođe u grad, veliki trener, veliki igrači, moraš da izvučeš najbolje odelo iz ormara, a to je bila naša igra. Igrali smo sa velikim nivoom energije, dosta dobro u odbrani, skoku i to je razlog zbog kojeg smo dobili utakmicu. U svakom posedu smo izvlačili maksimum, ovo je bilo sjajno veče za nas, ali je gotovo. Možda kao Pepeljuga, da bude super do 23.59 i to je to“, istakao je Trinkijeri.

Volden 23, Zagorac 7, Pejdž 19, Gordić 22, Jaramaz 5, Veličković 10, Birčević 1, Reding 7, Janković 2, Tomas, Trifunović, Mozli 3