Subota, 25.01.2020 (20:00)

04.01.2020 · 21:10

Parni valjak pobedom započeo 2020. godinu

Crno-beli su savladali Mornar u 14. kolu ABA j.t.d. lige rezultatom 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22) i tako na najbolji mogući način najavili predstojeći duel sa Virtusom iz Bolonje.

Partizan NIS je rešio u svoju korist i osmi uzastopni meč pred domaćom publikom! Pred više od 5.000 navijača, pobeđen je Mornar iz Bara, nakon čega su crno-beli zadržali lidersku poziciju u regionalnom šampionatu. U uvodnim minutima meča viđena je neizvesna borba, a prvu osetniju prednost Parni valjak je stekao u finišu prve četvrtine posle dve uzastopne trojke Markusa Pejdža. To je ujedno bio i uvod u prelomni deo susreta, pošto su u finišu prve i početkom druge deonice crni-beli napravili seriju 15:0 i stigli do prednosti 25:11. Do kraja prvog poluvremena ekipa Partizana je uspela da poveća vođstvo, te se na pauzu otišlo sa rezultatom 46:29.

Istim tempom Parni valjak je nastavio i početkom drugog dela igre, pošto je u jednom trenutku tokom treće deonice razlika iznosila +22, pri rezultatu 64:42, što je bila i maksimalna prednost na utakmici. Gosti iz Bara su uspeli da smanje vođstvo na osam poena zaostatka tokom poslednjeg perioda igre, ali su na kraju crno-beli uspeli da privedu meč kraju i upišu novi trijumf. Partizan NIS nakon ovog susreta ima učinak od 11 pobeda i tri poraza, a u narednoj utakmici crno-beli će ponovo igrati pred domaćom publikom, 8. januara, u meču u kojem će dočekati slavni Virtus u okviru Top 16 faze 7Days Evrokupa.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Dve utakmice u jednoj. U prvom poluvremenu smo igrali dobru odbranu, bili smo fokusirani, radili smo posao kako treba i samo par loših odluka na kraju su nam smanjile vođstvo. Trebalo je da bude malo veće. U drugom poluvremenu smo se igrali s vatrom i onda je bilo malo gušće, ali na kraju mislim da smo zaslužili da dobijemo utakmicu“, rekao je Trinkijeri.

Kako je meč izgledao iz ugla kamere BC Partizan TV, kao i izjave Nikole Jankovića i Rašona Tomasa pogledajte na:

Volden 7, Zagorac 13, Pejdž 19, Gordić 2, Jaramaz 6, Birčević 2, Reding 16, Janković 14, Tomas 4, Pejners, Trifunović