Subota, 25.01.2020 (20:00)

21.12.2019 · 22:42

Još jedna pobeda Partizana

Crno-beli su u XII kolu ABA j.t.d. lige savladali Igokeu rezultatom 89:73 (21:18, 23:19, 19:16, 26:20) i tako nastavili pobednički niz na domaćem terenu.

Košarkaši Partizana NIS su upisali i šesti uzastopni trijumf u svim takmičenjima na domaćem parketu! Nakon početnog vođstva Igokee, crno-beli su napravili seriju od 8:0 u finišu prve četvrtine i tako došli do prvog vođstva na meču, koje potom nisu više ispuštali. Parni valjak je u prvih deset minuta susreta postigao pet trojki i prvu deonicu okončao sa 21:18. Gosti su uspeli da ostanu u igri tokom druge četvrtine, ali su nakon izjednačenja 35:35, crno-beli serijom 9:0 ponovo došli do prednosti.

Početkom drugog dela igre razlika je konstantno bila između četiri i osam poena u korist Partizana, da bi prelomni momenti usledili u finišu treće i početkom četvrte deonice, kada crno-beli prave seriju od 13:0 i definitivno rešavaju pitanje pobednika. Nakon ovog trijumfa crno-beli imaju učinak od devet pobeda i tri poraza u regionalnom šampionatu, a u narednom kolu ponovo će igrati na domaćem parketu, u utakmici u kojoj će dočekati ekipu Primorske.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri, rekao je:

„Mi sigurno moramo da imamo puno bolji pristup ovakvim utakmicama, bili smo loši. Ali, za to smo mi krivi, samo mi, trener i igrači. Moram nešto iz srca da kažem, posle ovih četiri meseca, ovih rezultata, da li je okej da igramo sa tako malo navijača? Nama je kompletno drugačije kada imamo navijače uz nas. Bilo je teško danas igrati ovu utakmicu, teško jer smo imali jako loš pristup, jer smo bili loši u napadu i odbrani. Nikoga ne želim da kritikujem, ali je nešto nedostajalo. Nisam baš dobar da sve zadržim za sebe. Mislim da bi sa ovakvom sezonom do sada možda moglo i malo bolje“, izjavio je Trinkijeri.

Kako je večerašnji meč izgledao iz ugla BC Partizan TV, kao i izjave Nikole Jankovića i Koriva Voldena, pogledajte na:

Volden 12, Zagorac 9, Pejdž 19, Gordić 4, Jaramaz 2, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 3, Reding 8, Janković 16, Trifunović 3, Mozli 5