Subota, 25.01.2020 (20:00)

18.12.2019 · 22:43

Ubedljiv trijumf Parnog valjka kao najava Top 16 Evrokupa

Crno-beli su savladali Limož u poslednjem kolu grupe B 7Days Evrokupa rezultatom 77:58 (16:14, 24:20, 14:6, 23:18). Na taj način, košarkaši Partizana NIS su napravili lepu uvertiru pred duele u Top 16.

Partizan NIS je trijumfom okončao grupnu fazu 7Days Evrokupa i plasirao se u Top 16 fazu gde će odmeriti snage sa Virtusom, Darušafakom i Trentom. Tri zakucavanja u uvodnih nekoliko minuta utakmice od strane Veličkovića, Zagorca i Jankovića povela su crno-bele ka vođstvu. U većem delu prve četvrtine, Partizan je bio u prednosti, a nakon 10 minuta rezultat je glasio 16:14. Na startu druge deonice crno-beli su vezali osam poena i tako stigli do 10. Ipak, gosti su u finišu ovog perioda uspeli da uhvate priključak, pa je na semaforu posle 20 minuta košarke pisalo 40:34.

Crno-beli su tokom trećeg perioda igre dozvolii rivalu da postigne svega šest poena, a nakon serije od 11:0 i +17, početkom poslednje četvrtine, pitanje pobednika meča je bilo i definitivno odlučeno. Na kraju, 77:58 za Partizan NIS.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je rekao:

„Drugi smo u grupi koja je bila teška, ako vidite da Lokomotiva nije prošla dalje, onda to govori koliko je bilo teško. Možda smo mogli bolje, večeras smo odigrali loše. Znam da je bio problem motivacija, ali svi smo ljudi u svetu sporta. Kada se utakmica igra, motivacija mora da se nađe. Znamo da nismo pokazali pravo lice večeras“, istakao je Trinkijeri.

Kako je večerašnji meč izgledao iz ugla kamere BC Partizan TV, odnosno izjave Stefana Birčevića i Nemanje Gordića, pogledajte na:

Zagorac 6, Pejdž 3, Gordić 11, Jaramaz 11, Miletić, Veličković 9, Birčević 10, Reding 2, Janković 14, Pejners, Trifunović 7, Mozli 4