Petak, 13.03.2020 (18:00)

11.12.2019 · 19:16

Crno-beli stigli do preokreta, ali su bodovi na kraju ostali u Krasnodaru

U 9. kolu 7Days Evrokupa, Partizan NIS je na gostovanju protiv Lokomotive Kubanj izgubio rezultatom 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 16:10)

Crno-beli su uspeli da dođu do preokreta u Krasnodaru, ali ne i da trijumfuju u utakmici 9. kola 7Days Evrokupa protiv Lokomotive Kubanj. Crno-beli su tokom prve četvrtine konstantno bili u azostatku za domaćim timom, koji je nakon 10 minuta igre imao 27:19. I u drugoj deonici, domaći tim je čuvao prednost, ali su košarkaši Partizana NIS polako počeli da se vraćaju u meč. Naznaka preokreta, bila je trojka Gordića uz zvuk sirene za kraj prvog poluvrmena, kojom su crno-beli prišli na 45:40.

Već na startu treće deonice, desio se preokret, kada su košarkaši Partizana NIS napravili serioju 10:2. DO kraja treće četvrtine, timovi su se smenjivali u vođstvu a domaći tim je posle 30 minuta imao +1. Poslednju čertvrtinu, Lokomotiva otvara trojkom, nakon čega Partizan preko Voldena prilazi na -2. Ispostaviće se da su od tog trenutka, domaći uspevali da odole svim naletima crno-belih i na kraju uvećaju prenost na konačnih 83:76.

Posle utakmice,  trener Partizana NIS Andrea Trinkijeri je na konferenciji za medije izjavio:

„Čestitke Lokomotivi. Mislim da je priča utakmice vrlo jednostavna. Došli smo ovde, imali lošu prvu četvrtinu, potom se prilagodili. Odigrali smo izuzetno solidnu utakmicu i izgradili priliku da pobedimo, ali kada imate 21 izgubljenu loptu na gostovanju protiv tima ovolikog kvaliteta, onda nemate šansu da pobedite. Košarkaša je igra grešaka, mi smo ih pravili, Lokomotiva ih je pravila, ali u drugoj, trećoj i četvrtoj četvrtini  smo igrali utakmicu koju smo želeli i kontrolisali vrlo dobro u odbrani. Imali smo probleme u prvom poluvremenu sa skokom, rešili smo te probleme, imali su samo jedan ofanzivni skok u drugom poluvremenu. Ipak, jednostavno, kada igrate odbranu i u napadu 21 put izgubite loptu, nemate šanse i to je bio ključ utakmice“, istakao je Trinkijeri.

Krilni centar crno-belih Stefan Birčević je nakon meča izjavio:

„Mislim da smo odigrali solidnu utakmicu, ali oni su sjajan tim, možda jedan od najboljih u ovom takmičenju. Odigrali su večeras sa mnogo energije, mislim da je to zbog toga što su promenili trenera i da je to normalna reakcija na promenu. Imali smo šansu da pobedimo, ali smo zgubili u poslednjih minut-dva, nismo imali ni sreće ovog puta“, rekao je Birčević.