Subota, 25.01.2020 (20:00)

06.12.2019 · 21:52

Parni valjak u poslednjoj deonici dodao gas i stigao do pobede

Košarkaši Partizana NIS su u 10. kolu ABA j.t.d. lige savladali su ekipu Mega Bemaksa rezultatom 77:98 (27:22, 24:27, 15:17, 11:32) na gostovanju u svom nekadašnjem domu, Hali sportova "Ranko Žeravica".

Crno-beli su u svom nekadašnjem domu, novobeogradskoj Hali sportova „Ranko Žeravica“, savladali Mega Bemaks i tako ostvarili sedmi trijumf u regionalnom šampionatu. U dvorani ispunjenoj  svojim navijačima, košarkaši Partizana su imali zaostatak od pet poena nakon prve četvrtine. Svoj debi u crno-belom dresu, sredinom prve deonice imao je novi košarkaš Parnog valjka, Redži Reding.

U drugoj četrvrtini, crno-beli su došli do izjednačenja, ali se nakon poslednjeg napada Mege, na petnaestominutnu pauzu ipak otišlo sa rezultatom 51:49 u korist domaće ekipe.

Ni posle 30 minuta igre, konačan ishod se nije nazirao a rezultat je bio potpuno izjednačen (66:66) da bi crno-beli poslednju deonicu rešili sa 21 poena razlike za ubedljivih 77:98.

Prelomni trenuci  utakmice,dogodili su se u finišu treće i početkom četvrte četvrtine, kada je Partizan NIS napravio seriju 14:0 i nakon toga rutinski priveo meč kraju. Ekipa Partizana NIS je na ovom susretu postigla čak 15 trojki, što je novi ovosezonski rekord crno-belih.

Posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Da budem iskren, očekivao sam drugačiju utakmicu, na manje poena i tvrđu. Mi smo jako loše otvorili utakmicu u odbrani, nismo bili dovoljno koncentrisani, dodavali smo dva puta zaredom između naših igrača i to je učinilo igru kompletno drugačijom. Bili smo loši u prvih 20 minuta, a u drugih 20 smo pokrili koš, igrali odbranu, bolje skakali i na kraju mislim da smo zaslužili da dobijemo utakmicu“, zaključio je Trinkijeri.