Sreda, 18.12.2019 (20:30)

24.11.2019 · 19:58

Bodovi ostali u Crnoj Gori

Partizan NIS je u 8. kolu ABA j.t.d. lige na gostujućem terenu izgubio od Budućnost VOLI rezultatom 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

Početku meča prethodila je ceremonija na kojoj je plejmejker crno-belih, Nemanja Gordić, od svog bivšeg kluba poklon, uz ovacije prisutnih u Morači.

Crno-beli su bili u vođstvu tokom čitavog prvog poluvremena i nakon 20 minuta igre otišli na odmor sa 8 poena prednosti. Domaćin je od samog početka treće deonice smanjivao zaostatak, da bi posle 30 minuta igre, košarkaši Partizana NIS  bili na +1. U poslednjoj deonici meča, domaći i gosti su se smenjivali u vođstvu, a odluka je pala u poslednjem minutu utakmice. Na 28 sekundi pre kraja, pri rezultatu 62:60, sviran je faul u napadu Vilijamu Mozliju, a potom i tehnička (isključujuća) greška za trenera Trinkijerija, nakon čega je domaći tim stekao konačnih 65:60.

Na konferenciji za medije, održanoj nakon meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"U sportu se porazi moraju prihvatiti. Žao mi je jer mislim da smo spakovali pametnu utakmicu i koštalo nas je što nismo pogađali trojke, onda teren postaje jako mali i pokušavaš doći do koša, a tamo nismo imali rešenja u drugom poluvremenu. Šteta jer smo spakovali čvrstu utakmicu. Nije bilo dosta", završio je trener Trinkijeri.