Sreda, 13.11.2019 (18:00)

02.11.2019 · 22:14

Velika borba i na kraju važna pobeda protiv FMP-a

U 5. kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" savladali tim iz Železnika sa 90:85 (19:20, 21:20, 26:19, 24:26)

Važna pobeda crno-belih! U 5. kolu ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su nakon velike borbe u hali "Aleksandar Nikolić" savladali FMP i tako zabeležili svoj treći trijumf u regionalnom šampionatu. Iako je u pitanju peto kolo, bila je to prva utakmica koju su crno-beli odigrali kao domaćini u ABA j.t.d. ligi.

Nakon iscrpljujućih putovanja, Partizan NIS je dočekao FMP, čiji se tim uglavnom nalazio u blagoj rezultatskoj prednosti tokom prve deonice koja je okončana rezultatom 19:20. U drugoj četvrtini, meč je takođe bio "u egalu", a na petnaestominutnu pauzu, Partizan i FMP su otišli pri rezultatu 40:40

U trećoj deonici, Partizan NIS je prvi put uspeo da stekne osetniju prednost, i to krajem ovog perioda, kada su crno-beli u poslednja dva minuta napravili seriju 7:0 koja je počela fenomenalnom blokadom Mozlija...

...a završila zakucavanjem Jaramaza.

U četvrtoj četvrtini, crno-beli su održavali blagu rezultatsku prednost, iako je FMP bio konstantna pretnja, prilazivši nekoliko puta na -3, odnosno na 84:82 na 1:45 do kraja. Tada je Jaramaz iskoristio 2 slobodna bacanja, da bi Rašon Tomas potom done +6, a Rade Zagorac zakucavanjem nakon ukradene lopte nedostižnih +8 za crno-bele. Sve što su gosti uspeli da urade jeste da pogode potom trojku kojom je postavljen konačan rezultat utakmice, Partizan NIS - FMP 90:85

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Izuzetno teška utakmica, jedna ekipa je bila sveža, pogodila je sve, a druga se motala po terenu sa onim što smo imali od energije. Nismo dobro igrali, daleko od toga. Ali smo napravili šta je trebalo da dobijemo ovu utakmicu. Ovo je jako teški period, imamo mnogo problema da treniramo, da ostanemo zdravi, ali moja ekipa večeras je napravila jedinu moguću utakmicu da se dobije ova utakmica. FMP je izvanredno igrao, pripremio se, bili su efikasni, sve, a mi se neki put smo malo komplikovali naš život, ali ne izgleda dobro, ali amajzing i za mene je ovo izuzetno važna pobeda. Voleo bih da moja ekipa sjajno igra, da se ne zaustavlja, da igramo odbranu, skok, napad, asistencije, ali danas nisam mogao više da tražim od ovoga. Nikad nisam zadovoljan, ali sam zadovoljan zbog mojih igrača, to je bitna stvar", istakao je Trinkijeri.