Sreda, 13.11.2019 (18:00)

30.10.2019 · 20:07

Partizan NIS - Odličan 5

U petom kolu 7Days Evrokupa, crno-beli su zabeležili svoj peti trijumf! Ovog puta, Parni valjak je savladao Limož na gostujućem terenu sa ubedljivih 60:82 (25:16, 7:20, 8:20, 20:26)

Nova pobeda Partizana NIS u 7Days Evrokupu! U petom kolu, crno-beli su u Limožu došli do svog petog trijumfa i jedina su ekipa sa maksimalnim učinkom u čitavom takmičenju! Parni valjak je u Francusku stigao bez kapitena Veličkovića, a u sastavu nije bilo ni Korija Voldena koji je doživeo povredu stopala. Na početku meča, domaći sastav je igrao nadahnutije i već nakon 5 minuta, Limož je postigao 22 poena. Međutim, tada je usledila brutalna reakcija crno-belih košarkaša, koji su potom, u narednih 21 minut dozvolili rivalu da postigne svega 12 poena, pa je sredinom treće četvrtine rezultat glasio 34:48.

Pokušali su domaći da se trgnu i smanje prednost Partizana, ali je Parni valjak večeras imao odgovor za svaku izazov, te je u četvrtoj deonici prednost našeg tima premašila 20 poena razlike. Na kraju, ubedljivih 60:82 za 5/5 Partizana NIS u 7Days Evrokupu!

I na ovom gostovanju, crno-beli su imali podršku svojih navijača, koji su u Limož pristigli iz Pariza i drugih delova Francuske.

Na konferenciji za medije, održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je rekao:

"Čestitam mojim igračima, uspeli su da pronađu način da odigraju tešku utakmicu. Znamo da je Limož na svom terenu veoma težak protivnik, da dobro trče, da su dobri fizički i da imaju puno šutera zajedno na terenu. Počeli smo veoma loše, sporo... Oni su bili veoma agresivni. Ali, posed po posed, vratili smo se i uspeli da smanjimo razliku u prvoj četvrtini., što je bio ključni momenat u utakmici, jer da su otišli na pauzu sa 15 poena razlike, ne bismo imali šansu da se vratimo. Potom smo imali dve defanzivno sjajne četvrtine, drugu i treću, gde smo zajedno primili 15 poena. Drugi ključni segment je bio naš skok u odbrani i napadu koji nam je doneo puno samopouzdanja. Verujem da smo zasluženo pobedili", zaključio je Trinkijeri.