Sreda, 13.11.2019 (18:00)

26.10.2019 · 18:07

Crno-beli stali u poslednjoj četvrtini meča u Ljubljani

U IV kolu ABA j.t.d. lige Partizan NIS je izgubio od Cedevita Olimpije sa 85:69 (24:21, 19:18, 15:18, 27:12)

Na četvrtom uzastopnom gostovanju od početka sezone u ABA j.t.d. lige, crno-beli su doživeli poraz. U dvorani Stožice, Partizan NIS je do poslednje četvrtine držao rezultatski priključak, ali je u poslednjoj deonici domaa ekipa Cedevita Olimpije uspela da stekne osetniju prednost i zadrži je do kraja susreta.

Tokom prvih pet minuta utakmice, timovi su bili izjednačeni, da bi domaći napravili seriju kojom su stekli +9. Ipak, do kraja ovog perioda, Gordić sa šest vezanih poena smanjuje na 24:21. Početkom druge deonice, crno-beli stižu do kratkog preokreta, ali su domaći do isteka 20. minuta ponovo vratili vođstvo, pa su crno-beli na petnaestominutnu pauzu otišli sa zaostatkom od četiri poena.

U trećem periodu, crno-beli drže priključak i trojkom Pejdža stižu do 58:57. Na početku poslednje četvrtine, Simonović je trojkama povećavao prednost domaćih, ali je Volden na isti način, dva puta vraćao crno-bele na -1. Nakon toga, Cedevita Olimpija je korak po korak sticala osetniju prednost koju košarkaši Partizana NIS nisu uspeli da ugroze do kraja meča.

Na konferenciji za medije, održanoj posle utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Iskreno čestitam Olimpiji, zaslužili su pobedu, bili su bolji u odbrani,napadu, skoku...svemu. Imali smo loš start ali nekako smo uspeli da se vratimo. Slika naše utakmice je poslednja četvrtina 27:12 i nismo ušli u bnonus. Sve drugo nije važno više. Bili smo jako loši, bili smo prazni. Znao sam da se u ovako teškom periodu to može desiti ali nije prihvatljivo da gubiš ovako utakmicu i da nisi u bonusu. Nismo bili dovoljno fokusirani na naš posao večeras", istakao je Trinkijeri.

Crno-beli se vraćaju u Beograd a potom će otputovati za Limož, gde će se u sredu, 30. oktobra od 19:15 sastati sa istoimenim protivnikom u okviru V kola 7Days Evrokupa.