Subota, 19.10.2019 (17:00)

01.10.2019 · 20:42

Važna pobeda na startu Evrokupa

U prvom kolu 7Days Evrokupa, Partizan NIS je na gostujućem terenu savladao aktuelnog šampiona Italije, ekipu Venecije sa 63:66 (11:19, 15:11, 18:18, 19:18)

Važna pobeda crno-belih na startu takmičenja u 7Days Evrokupu! U prvom kolu, Partizan NIS je na gostujućem terenu savladao šampiona Italije, ekipu Rejer Venecije sa 63:66, u meču u kojem su crno-beli bili u zaostatku samo nakon prvih poena Venecije, da bi od 2:4, pa sve do kraja susreta bili u rezultatskoj prednosti.

U prvoj deonici, ekipe su se većim delom nalazile u rezultatskom egalu, da bi crno-beli u poslednja dva napada stekli 8 poena prednosti, nakon trojki Pejdža i Jaramaza. U drugoj i trećoj četvrtini, domaći tim je konstanto uspevao da održi rezultatski priključak, iako su crno-beli imali i +10 u 26. minutu.

Uspeli su domaći u jednom trenutku da priđu i na -1, ali su crno-beli košarkaši imali spreman odgovor, pa se u poslednji 100 sekundi meča ušlo sa +6 u korist Partizana NIS. Venecija je do kraja meča pokušala da ugrozi prednost Partizana, imala i mogućnost da iz teškog šuta dođe do produžetka, ali je Parni valjak odoleo svim pokušajima i zasluženo poneo bodove iz Italije za Beograd.

Na konferenciji za medije posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Prva utakmica za oba tima. Ni jedna ekipa nije uspela da postigne više od 20 poena u četvrtini, teška utakmice, bilo je izgubljenih lopti, slobodnih bacanja, skokova i drugih stvari. Iskreno verujem da smo zaslužili pobedu, jer smo kontrolisali meč 40 minuta. Sigurno je da smo trebali da na bolji način završimo drugu četvrtinu, zbog čega sam bio ljut, jer kada napravite sebi dobru priliku, ne treba da je tek tako propustite. Bili smo slabašni, nedovoljno fokusirani i dozvoli li smo im da se lako vrate, zbog čega smo morali da se borimo čitavo drugo poluvreme. Bila bi potpuno drugačija utakmica, da smo zadržali 10-12 poena prednosti, ali za prvu utakmicu u gostima, protiv teškog protivnika, ovo je dobra pobeda. Pobeda u gostima je uvek dobra pobeda", istakao je Trinkijeri.