Petak, 27.09.2019 (20:00)

26.05.2019 · 21:15

Crno-beli i dalje bez poraza

U 9. kolu Superlige Srbije, Partizan NIS je na svom terenu savladalo Novi Pazar sa 93:67 (24:9, 22:23, 19:21, 28:14)

Posne 9. kola Superlige Srbije, crno-beli su zadržali maksimalan učinak. U hali "Aleksandar NIkolić", Partizan NIS je ubedljivo savladao Novi Pazar i tako nastavio niz nepobedivosti u domaćem prvenstvu. Od prvog napada, zakucavanja Marinkovića i nekoliko vezanih pogodaka Marka Pecarskog, jasno je bilo da će košarkaši Partizana učiniti sve kako bi što pre rešili pitanje pobednika. Nakon prvih 10 minuta, rezultat je glasio 24:9, da bi u drugoj i trećoj deonici gosti uspevali da koliko-toliko održe korak. U poslednjoj četvrtini, Parni valjak je dodao gas i stekao još ubedljiviju prednost, koja je na snazi ostala do kraja susreta.

Na konferenciju za medije posle utakmice, bek Partizana NIS, Vanja Marinković je rekao:

"Dobili smo zasluženo. Dobro smo otvorili utakmicu, oni su nas stigli zbog naše loše odbrane i zagrađivanja. Ali, u drugom poluvremenu smo imali bolji fokus i zasluženo slavili sa ovolikom razlikom", istakao je Marinković.

Trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je potom izjavio:

"Recimo da smo do sada u Superligi imali dve ili tri fizički dobre utakmice, ova je bila najgora od te tri. Prebrzo smo se opustili. Dobro smo krenuli, ali kada sam mešao petorke, ritam u odbrani je opadao. I to nas je koštalo utakmice u kojoj smo mogli malo više da uživamo i da igramo dobru košarku. Ekipa je ovih 15 dana radila dobro. I to se vidi kako igra Jaramaz, kako lopta ide. Bekovi su sada dosta pomogli. Poklopilo se da su nas pustili 50 metara, da nas je bilo sramota da smo toliko sami na šutu za tri. Još jedna utakmica i onda imamo plej-of. Biće kompletno drugačije i moramo da se pripremimo", poručio je Trinkijeri.

N. Janković 7, Pejdž 2, Trifonović 3, Pušica 11, Marinković 13, Jaramaz 13, Veličković 4, Pecarski 11, Tanasković 8, Zagorac 9, Renfro 9, S. Janković 3