Četvrtak, 26.09.2019 (17:00)

30.03.2019 · 21:30

Odlučivaće "majstorica"

Partizan NIS je u drugom meču polufinala ABA j.t.d. lige, pred svojim navijačima,  savladao Crvenu zvezdu MTS sa 70:67 (13:9, 21:18, 14:22, 22:18)

Crno-beli su izborili priliku da se u trećem meču polufinalne serije ABA j.t.d. lige bore za ulazak u finale! U prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić", košarkaši Partizana NIS su savladali Crvenu zvezdu MTS sa 70:67. Počelo je tvrdo, crno-beli su poveli košem Gagića, ali su gosti uzvratili i poveli sa 2:5, što je ujedno bio rezultat posle čak pet minuta igre.

Uprkos neugodnoj povredi koju je zadobio u prvom meču, kapiten crno-belih, Novica Veličković se večeras našao u petorci koja je započela utakmicu, što je uz podršku sa tribina, udahnulo još jednu dozu energije crno-belom timu. Tvrdo se igralo do kraja prve deonice, koju je završio Zagoras trojkom u poslednjoj sekundi za 13:9.

Do kraja druge četvrtine, crno-beli su povećali svoju prednost na +7, nakon pogotka Lendejla.

U trećoj deonici, Crvena zvezda MTS uspeva da preokrene rezultat, ali su se crno-beli vratili u meč i prišli na svega poen zaostatka.

Početak četvrte četvrtine, doneo je nagoveštaj još jednog dramatičnog završetka derbija čiji se ishod mogao naslutiti nakon veoma važne trojke Pejdža.

Do kraja meča, gosti su uspeli da priđu još jednom na -1, ali je ponovo Pejdž, ovog puta sa linije slobodnih bacanja, postavio konačnih 70:67.

Nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je na konferenciji za medije rekao :

"U plej-ofu kad se igra na sedam dana, svaka utakmica kao da je druga liga. Prvo je bilo kao na plejstejšnu, a ova je bila krvava. Bilo je baš teško dati poene ispod koša. Par detalja smo dobro sredili, ali smo dobro branili njihove šutere. Mogli smo pre da dobijemo utakmicu, ali mi smo takvi, ne možemo sve lako, moramo nešto zabrljati. Kad imaš srce, to se oprašta. Malo mi je teško, ali moram, jer su igrali tvrdo, muški, borili su se do kraja. Znamo koliko kvaliteta imaju, ali se približavamo cele godine, korak po korak. Koliko je moja ekipa radila, zaslužila je da dobije. Oni ostaju favoriti, jer su bolji. Bilo nam je jako teško, jer su bolji, iskusni, pametni, znaju kako se igraju ove utakmice. Nema više serije, jedna utakmica, mislim da smo tu gde smo želeli da budemo", istakao je Trinkijeri.

Nova utakmica, na programu je naredne subote, 6. aprila, a domaćin će biti Crvena zvezda MTS.

N. Janković, Pejdž 8, Si 4, Marinković 18, Jaramaz 3, Veličković 7, Zagorac 4, Renfro 6, S. Janković 1, Lendejl 10, Gagić 3, Nikolić 6