Petak, 27.09.2019 (20:00)

23.03.2019 · 21:55

Poraz posle produžetka na startu plej-of serije

Crno-beli su u prvom meču polufinala ABA j.t.d. lige, nakon dva i po sata igre izgubili od Crvene zvezde MTS sa 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16)

Nakon velike borbe i dva i po sata igre, košarkaši Partizana NIS su ipak doživeli poraz na početku polufinalne serije u ABA j.t.d. ligi. Crno-beli su posle uzbudljive završnice meča i produžetka, izgubili od Crvene zvezde MTS sa 106:101.

Već u prvoj deonici, domaći tim je posle tvrdog početka utakmice stekao dvocifrenu prednost, da bi do kraja druge četvrtine, Partizan NIS prišao na samo -1. U trećoj četvrtini, viđen je veliki preokret Partizana koji je sredinom ovog perioda imao i dvocifrenu prednost. Ipak, nakon kraćeg prekida zbog ubacivanja gaziranog pića na teren i brisanja parketa, domaći tim je uspeo da priđe na -3.

Četvrta deonica je donela preokret Zvezde i novu osetniju prednost za domaće, ali se crno-beli nisu predavali pa je Renfro na manje od 3 sekunde pre kraja susreta doneo izjadnačenje i odveo meč u produžetak. U 37. minutu, crno-beli su ostali lišeni pomoći kapitena Novice Veličkovića koji je nakon jednog duela doživeo povredu, pa je hramljuću napustio teren.

Početak produžetka, doneo je igru koš za koš, da bi domaći sastavi ipak bio snalažljiviji u završnici, kada je i stekao odlučujućih pet poena viška.

Novi duel, zakazan je za sedam dana, a domaćin će ovog puta biti Partizan NIS. Plasman u veliko finale regioanlnog šampionata, izboriće ona ekipa koja prva stigne do dve pobede.

Na konferenciji za medije posle meča, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Bila je utakmica manje-više kakvu smo očekivali. Imali smo loš start, a Zvezda je bila dobra u odbrani, ali smo se vratili. Imali smo izuzetno dobru treću četvrtinu, vodili smo i izgubili smo utakmicu u odbrani. Bili smo jako loši jedan na jedan i to nas je koštalo utakmice koju smo odigrali tvrdo i čvrsto, ali kad praviš ovakve greške protiv ovako iskusnih igrača, nećeš pogoditi u seriji", rekao je Trinkijeri.