Subota, 30.03.2019 (18:00)

09.03.2019 · 21:23

Nekompletni Partizan savladao Igokeu

U XXI kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su savladali tim iz Republike Srpske sa 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18)

Nekompletan tim Partizana, zabeležio je pobedu u XXI kolu ABA j.t.d. lige. U meč proitv Igokee, crno-beli su ušli bez Vanje Marinkovića, Alekseja Nikolića i Ognjena Jaramaza, kao i sa povređenim Aleksom Renfroom, koji je ipak odlučio da stisne zube i odigra nekoliko minuta. Ipak, ni to nije omelo njihove saigrače da večeras odigraju borbeno i zabeleže pobedu rezultatom 67:57.

Iako na meču nije postignuto puno poena, publika u hali "Aleksandar Nikolić" je videla dosta atraktivnih poena. Sija, Jankovića...

Zagorca...

i Džoka Lendejla.

Osetniju prednost, crno-beli su stekli u drugoj četvrtini, da bi komnačno pitanje pobednika rešili  sredinom poslednje deonice, kada je na semaforu stajalo 60:45 u korist Partizana NIS.

Na konferenciji za medije posle meča, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"O košarci ćemo sutra...Bez četiri beka je teško igrati, ali probali smo sa oružjem koje imamo, nije lepo izgledalo ali smo uradili posao. Meni je žao, ja bih uvek želeo da dam sve najbolje ljudima koji dođu da gledaju utakmicu, ali ovo je u ovom trenutku i ovom sastavu bilo najbolje. Teško je bilo sve u napadu, dok smo se u odbrani trudili. Nije bila super utakmica, ali idemo dalje", istakao je Trinkijeri.

Pobedom u večerašnjem meču, crno-beli su zabeležili 14. trijumf u ABA j.t.d. ligi ove sezone. Do početka plej ofa, Partizan NIS očekuje još jedna utakmica, a protivnik Parnog valjka biće FMP.

N. Janković 6, Pejdž 8, Trifunović, Si 2, Gegić 8, Veličković 7, Pecarski, Zagorac 5, Renfro, S. Janković 5, Lendejl 17, Gagić 9