Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

16.02.2019 · 18:48

Crno-beli u finalu Kupa "Radivoj Korać"

Partizan NIS će u nedelju, 17. februara od 17 časova braniti "Žućkovu levicu" protiv boljeg iz duela Mega Bemaks - Crvena zvezda MTS.

Crno-beli će u nedelju braniti "Žućkovu levicu"! U polufinalnom duelu Kupa "Radivoj Korać", košarkaši Partizana NIS su savladali FMP sa 71:83 (16:21, 20:18, 21:24, 14:20) i tako obezbedili plasman u finale, gde će se sastati sa pobednikom duela Mega Bemaks - Crvena zvezda MTS.

Od početka meča, crno-beli su krenuli silovito i brzo stekli 10 poena prednosti koje je FMP do kraja prve četvrtine uspeo da prepolovi, da bi na polovini meča, prednost Partizana iznostila svega tri poena. Nakon jednog ulaza u drugoj četvrtini, krilni centar crno-belih Stefan Janković je doživeo pad prilikom kojeg je povredio usta, i zube i nije se više vraćao u igru.

Početkom treće četvrtine, FMP je na kratko uspeo da preokrene rezultat, ali su crno-beli brzo vratili prednost, koju su u poslednjoj deonici uvećali na 14 poena, nakon čega je pitanje prvog finaliste Kupa "Radivoj Korać" bilo rešeno.

Na konferenciji za medije posle meča, kapiten crno-belih, Novica Veličković je izjavio:

"Sigurno je da smo očekivali tešku utakmicu protiv FMP-a, kao i svaki put. Jako fizički zahtevna utakmica. Kontrolisali smo je 40 minuta, uz male padove. Polufinale nosi veliki pritisak. Srećan sam što smo izborili finale, da se odmorimo i spremimo za sutra", istakao je Veličković.

Trener Partizana NIS, Andrea trinkijeri je potom izjavio:

"Čestitam FMP-u, tvrda utakmica, teška utakmica, igraju dobru košarku, pametnu košarku. Mi smo igrali dobru odbranu, naša mana je što neki put posle izuzetno dobre odbrane, nemamo strpljenja, ali šta ćeš. Radićemo na tome, ali bolje je imati dobru odbranu, pa grešiti u napadu, nego nemati odbranu", istakao je Trinkijeri.