Subota, 19.10.2019 (17:00)

10.02.2019 · 21:20

Crno-beli savladali Budućnost

U XIX kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je bio bolji od aktuelnog šampiona rezultatom 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21)

U derbi meču XIX kola ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su savladali aktuelnog šampiona, ekipu Budućnost Voli! Od samog početka, crno-beli su pokazali da u utakmicu ulaze sa orgomnom željom i sa više energije od rivala koji je u prvoj četvrtini postigao svega 12 poena.

I u drugoj četvrtini, Partizan je bio bolji rival, ali je ekipa Budućnosti uspela da pred kraj ovog perioda smanji prednost crno-belih na samo jedan poen.

Nakon povratka sa petnaestominutne pauze, crno-beli su ponovo zaigrali agresivno u odbrani, dok je napad u ovoj deonici doneo 23 poena, za +9 posle 30 minuta igre.

U poslednjoj deonici, aktuelni šampion je pokušao da sustigne prednost crno-belih ili barem da smanji razliku na manje od 5 poena, ali su košarkaši Partizana odigrali završnicu koncentrsanije od rivala i tako zabeležili vrednu pobedu.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Čestitam mojim igračima na velikoj borbi bez dva važna igrača igrali smo tvrdo, borili smo se, dobili evroligaša. Bila je napeta, teška utakmica. Mi smo igrali kao tim i na kraju smo dobili jednu veliku utakmicu kod kuće. To nam je malo falilo", istakao je Trinkijeri.

N.Janković 12, Pejdž 9, Trifunović, Si 9, Marinković, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Renfro 10, S. Janković 7, Lendejl 23, Gagić 2