Subota, 19.10.2019 (17:00)

02.02.2019 · 18:19

Crno-beli ubedljivi protiv Cibone

U 18. kolu regionalnog šampionata, Partizan NIS je u dvorani "Dražen Petrović" savladao Cibonu sa 59:83 (16:20, 16:21, 14:22, 13:20)

Crno-beli su ubedljivo savaldali Cibonu u klasiku regiona! Na početku utakmice 18. kola ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana su stekli prednost koju su polako uvećavali. Domaći tim je uspevao da održi rezultatski priključak do 18. minuta, kada crno-beli prave mini seriju i na pauzu između dva poluvremena odlaze sa +9.

U trećoj i četvrtoj četvrtini, Partizan je održavao i uvećavao prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 27 poena razlike. Trener Trinkijeri je u igri rotirao svih 12 košarkaša, i svi su se upisali u listu strelaca. Na kraju, crno-beli su slavili rezultatom 59:83.

Na konferenciji za medije koja je održana posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Najvažnija stvar za moju ekipu posle Evrokupa i onog završetka je da se vratimo na teren i da zaboravimo. Da pocnemo opet da kopamo. Imali smo ok start utakmice, onda smo od 5. do 15 minuta bili loši u odbrani. zapravo mislim da smo bili loši u odbrani celo prvo poluvreme. U drugom poluvremenu smo našli balans, gađali smo naše centre koji su bili efikasni, ali ovo je bila baš timska pobeda", rekao je Trinkijeri.