Petak, 26.04.2019 (20:00)

30.01.2019 · 22:50

Poslednja sekunda odnela preokret

Crno-beli su u V kolu Top 16 faze Evorkupa, na svom terenu izgubili od Ritasa sa 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14)

Dve sekunde i sedam desetinki je ostalo do kraja susreta V kola top 16 faze Evrokupa, kada su crno-beli imali jedan poen prednosti, a ekipa Ritasa priliku da izvede čeoni aut ispod koša crno-belih. Nakon kretnje gostiju, centar Parahuski je primio loptu na 5 metara od koša, odakle je pogodio šut i tako sprečio košarkaše Partizana da dođu do velike pobede, nakon što su gotovo čitav meč bili u rezultatskom zaostatku. Pokušao je Vanja Marinković na 0,2 sekunde do pogodi sa više od tri četvrtine igrališta, ali je lopta stigla samo do obruča, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Utakmica pred dupke punim tribinama hale "Aleksandar Nikolić", počela je vođstvom gostiju, koje su crno-beli uspeli da preokrenu tokom prve četvrtine, ali su igrači Ritasa ipak uspeli da reše taj period u svoju korist sa 28:30. Na poluvremenu, gosti su imali +4, a tokom treće i četvrte deonice i +10.

Korak po korak, crno-beli su uspeli da izjednače i stignu do preokreta, pa je na 77 sekundi pre kraja, Marinković doneo prvu, a Lendejl na 10 sekundi do kraja drugu prednost za Partizan još od prve četvrtine. Ipak, nakon prve odbrane, i auta ispod koša crno-belih, Parahuski je na već opisani način pogodio i postavio konačan rezultat urakmice. Ovaj poraz, ujedno je označio i eliminaciju Partizana iz Evrokupa, jer i u slučaju pobede protiv Albe u Berlinu, dalje će ići pobednik duela Ritas - Monako.

Nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Čestitam Ritasu. Teška utakmica, kao što smo očekivali. Sjajna atmosfera, bili su bolji, ali smo uspeli da preokrenemo utakmicu u poslednjoj  četvrtini. Vodili smo pola koša, posed do kraja, ali nismo uspeli da branimo 2,7 sekundi pre kraja. Ako to ne uspeš da braniš, onda zaslužuješ da pobediš", istakao je Trinkijeri i nakon pitanja novinara nastavio:

"Mi nismo zaslužili da idemo u Top 8. ne mogu da lažem. Nismo uspeli da branimo finiš u Monaku, nismo danas. Jako mi je žao, jer mi je jako jasno ko je spreman za Top 8, to su naši navijači, a mi nismo. Mi nismo! I ja ne kažem to jer sam ljut, besan. To mi je samo izazov da budemo bolji. Ja znam kako smo počeli, ali na kraju košarka je igra malo šah, malo telo. Nekada zajedno. U Monaku smo zaboravili sve, a danas smo imali srce, muda, stomak, sve, ali nismo zaslužili. Žao mi je za ovu fantastičnu podršku. Ja ne volim da zezam, naši navijači su spremni za sve. Sada dolazi ono teško. Lako je uperiti prstom, ko je više kriv, ko manje. Ako je ova institucija nešto posebno, ova utakmica će biti 'turning point'. Svi koji su igrači, treneri, klub, navijači, svi dišemo isti vazduh", zaključio je Trinkijeri.

N. Janković, Pejdž 6, Si 13, Marinković 11, Veličković, Pecarski, Zagorac 5, Renfro 11, S. Janković 7, Lendejl 14, Gagić 8, Nikolić 2