Nema najavljenih utakmica

22.01.2019 · 20:51

Važna pobeda crno-belih u Monaku

U 4. kolu Top 16 faze 7DAYS Evrokupa, Partizan NIS je u gostima savladao ekipu Monaka, rezultatom 68:71 (17:23, 15:24, 11:15, 16:18).

Pod zastavama navijača iz Srbije, Ciriha i Pariza, Partizan je dobro otvorio utakmicu i ostavio domaćine nekoliko minuta bez postignutog koša. Pre nego što je Kikanović šutem sa distance postigao prve poene za Monako, Partizan ih je dao već 9. Marinković i Renfro bili su precizni, dok su domaći igrači otvorili utakmicu promašenim šutevima za 3 poena. Trojkom Marinkovića, crno-beli su ubrzo stekli i dvocifrenu prednost. Bilo je 12:2. Lekomb i Nidam su počeli da pogađaju, pa je Monako prišao na minus 4, ali je Partizan dobro iskoristio poslednjih 7 sekundi prve četvrtine. Nikola Janković je posle brze akcije pogodio na asistenciju Nikolića.

Druga četvrtina započela je trojkom Nikolića posle odličnog protoka lopte u napadu Partizana. Kod domaćih se istakao Bakner na oba obruča. Prvo je blokirao Lendejla, a potom dva puta atraktivno zakucao. Usledila je serija faulova, sporija i manje efikasna košarka sa obe strane terena. Monako se bolje snašao u takvim okolnostima i 2 minuta pre kraja poluvremena prvi put poveo. Posle pogotka Utare, na pauzu se otišlo sa 3 poena prednosti za domaće – 41:38.

Drugo poluvreme Kikanović je započeo kao i prvo, poenima sa distance. Partizan je ubrzo anulirao beznačajno vođstvo Monaka. Nije bilo značajnije prednosti za neku od ekipa, sve dok Aleks Renfro početkom poslednje četvrtine nije vezao 7 poena. Gagić je demonstrirao leđnu tehniku pod košem domaćih, a Partizan je otišao na plus 8. Kako se utakmica bližila kraju, nervozni i neprecizni postali su i jedni i drugi, pa se rezultat nije značajnije menjao. Domaći su prišli na 5 poena zaostatka kada je Renfro izgubio loptu nakon udvajanja. Dva veoma važna skoka u napadu upisali su Lendejl pa Marinković. Omogućili su dva bacanja Siju, a on je pogodio jedno. Gladir je smanjio razliku na 4 poena, ali je Marinković sa linije za slobodna bacanja ponovo podigao na 6. Do kraja utakmice ostalo je samo nekoliko sekundi pa je pobeda crno-belih postala izvesna, čekala se samo konačna razlika. Na drugoj strani, Gladir je uspeo da iznudi faul pri šutu za tri poena, iskoristio sva 3 bacanja i postavio konačan rezultat – 71:68 za crno-bele.

Na konferenciji za novinare nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri, rekao je:

"Da počnemo od kraja. Verujem da većina vas želi da zna da li sam besan što nismo dobili utakmicu sa 5 razlike, a mogli smo. Ne, nisam. Došli smo ovde, igrali smo protiv tima koji nas je pobedio pre nedelju dana. Odigrali smo odličnu utakmicu, dobar napad, dobru odbranu. Pravili smo greške. Neke greške su nas koštale koš razlike, ali s obzirom na to ko smo i ko želimo da budemo, verujem da je ovo bila odlična utakmica. Vaš posao je da uvek skratite dugačku priču. Propustili smo polaganje za razliku od 5 poena. Nikada ne pravim ovu grešku. Ne možete da stavite utakmicu u jedan potez, u jedan posed, u jednu loptu. Bila ja važna lopta, istina, ali ima 150 ili 170 drugih poseda, od kojih ste u 50 mogli da uradite nešto bolje. Ovo je košarka, ja nikad ne želim da upirem prstom u svoje igrače. Odigrali su odličnu utakmicu, odličnim intenzitetom, uz odličnu energiju. Čak smo u nekim delovima utakmice bili i pametni. Ne žalim ni za čim. Ovo je još jedan podsticaj da budemo bolji, još jedan izazov. Mogli smo, nismo uradili sve, uradićemo sledeći put."

Partizan je upisao drugu, veoma važnu, pobedu u Top 16 fazi 7DAYS Evrokupa. U sledećem kolu, u Beograd dolazi ekipa Ritasa.