Nedelja, 26.05.2019 (20:00)

29.12.2018 · 17:59

Parni valjak se iz Ljubljane vraća sa pobedom

U meču XIII kola ABA j.t.d. lige, crno-beli su na gostujućem terenu savladali Olimpiju sa 66:72 (15:15, 17:18, 19:20, 15:19)

Košarkaši Partizana NIS se iz Ljubljane vraćaju sa pobedom! Poslednja utakmica u 2018. godini, donela je crno-belima veoma važne bodove. Meč u dvorani "Stožice", bio je tvrd i neizvestan skoro do samog kraja. Do prvog, ispostaviće se i jedinog osetnijeg vođstva, domaći tim je došao na samom početku, kada je rezultat glasio 10:4. Ubrzo zatim, crno-beli su stigli do izjednačenja, a na poluvremenu i do minimalne prednosti. Svoj debi u dresu Partizana NIS, imao je Aleks Renfro koji je u igru ušao u šestom minutu susreta.

U drugom poluvremenu, konstantno je Partizan NIS imao minimalnu prednost, ali su igrači domaćeg tima uvek uspevali da održe rezultatski priključak sve do poslednjeg minuta, kada su crno-beli stekli nedostižnih +6, za konačnih 66:72.

Nakon meča, crno-beli su pobedu tradicionalno proslavili sa svojim navijačima, koji su i u Ljubljanu došli u velikom broju.

Na konferenciji za medije posle meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Utakmica je bila baš onakva kakvu sam i očekivao - teška. Ni jedna ekipa nije uspela da je prelomi, za nas je važna pobeda nakon šest godina koliko je Partizan ovde gubio. Igrali smo na momente solidno u odbrani i na momente solidno u napadu. Nismo bili dovoljno iskusni da vežemo dobru igru u odbrani i napadu, ali na kraju smo zaslužili pobedu jer smo u ključni momentima radili bolje stvari", istakao je Trinkijeri.

Crno-beli već drugog januara igraju novu utakmicu. U prvom kolu Top 16 faze 7 Days Evrokupa, Partizan NIS gostuje u Viljnusu, gde će igrati protiv Lijetuvos Ritasa.