Subota, 19.01.2019 (17:00)

15.12.2018 · 23:49

Parni valjak savladao FMP

U XI kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su na svom terenu bili bolji od tima iz Železnika sa 83:77 (17:22, 26:20, 25:20, 15:15)

Crno-beli su zabeležili novu pobedu u regionalnoj, ABA j.t.d. ligi. U XI kolu, Partizan NIS je na svom terenu savladao FMP sa 83:77 i tako na najbolji način najavio odlučujuću utakmicu u 7Days Evrokupu protiv Turk Telekoma, koja je na programu naredne srede. Gosti iz Železnika su na početku meča precizno šutirali van linije 6,75, što im je donelo početnu prednost koju su crno-beli do kraja prve četvrtine samo uspeli da smanje na 17:22.

U drugoj četvrtini, FMP je dugo odolevao naletima Partizana, ali su crno-beli uspeli da dođu do preokreta i na petnaestominutnu pauzu odu sa +1. U drugom poluvremenu, košarkaši Partizana su nekoliko puta uvećavali svoju prednost, ali su gosti uglavnom uspevali da održe rezultatski priključak. Ipak, kontrola meča je bila u rukama crno-belih koji su do kraja meča sačuvali svoju prednost i zasluženo došli do važne pobede.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Nisam očekivao ništa drugačije nego baš ovakvu utakmicu. Nije bilo dobre košarke. Imali smo tri teške utakmice zaredom. Ali, pre mesec dana bismo sigurno izgubili ovo. FMP je igrao solidno. Mi smo imali veliku rotaciju, 10 igrača koji su svi imali preko 10 minuta, pa smo tako našli način da dobijemo. Teško je igrati rašireno, kada znaš da moraš da guraš na visoke igrače, blizu koša ako želiš da pobediš. A kad ne pogađaš otvorene šuteve, teren postaje neverovatno mali", istakao je trener Partizana NIS i potom dodao:

"Zadovoljan sam što smo našli način kako da pobedimo ovako tešku utakmicu, pogotovo jer nas čeka veliki duel u Evrokupu. Znam da je u sredu Sveti Nikola, a uveren sam da bi i on hteo da "Pionir" bude pun, iako me nije zvao još", rekao je Trinkijeri, izazvavši smeh kod prisutnih predstavnika medija.

Na polovini ligaškog dela regionalnog šampionata, crno-beli imaju učinak od 6 pobeda i 5 poraza, a u sredu ih očekuje utakmica koja će odlučivati o plasmanu u Top 16 fazu 7Days Evrokupa, protiv Turk Telekoma.

Pejdž 8, Si 9, Marinković 8, Gegić 5, Veličković 6, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 10, Janković 2, Lendejl 16, Gagić 16, Nikolić 3