Petak, 27.09.2019 (20:00)

11.12.2018 · 20:55

Važna pobeda u Vilerbanu

U pretposlednjem kolu grupne faze 7Days Evrokupa, košarkaši Partizana pobedili su u Vilerbanu ekipu ASVEL-a rezultatom 75:78 (12:17, 20:20, 25:19, 18:22).

Prvo poluvreme trajalo je skoro punih sat vremena. Igralo se u sporom ritmu, čemu je doprineo veliki broj faulova i izmena. Partizan je visokom petorkom uspeo da brani igru u reketu francuske ekipe i kontroliše skok nakon promašaja domaćih. Sa 4 uhvaćene lopte i 2 asistencije, svoje minute je dobro iskoristio Novica Veličković. U napadu su pogađali Pejdž i Lendejl, pa je nakon izjednačenih prvih pet minuta Partizan stekao prednost koja je na kratko iznosila i 9 poena. Izgubili su igrači Partizana nekoliko lopti, ali su domaći pogodili samo 12 slobodnih bacanja iz 20 pokušaja, pa su do kraja poluvremena uspeli samo da smanje zaostatak na 5 poena.
Čim je drugo poluvreme počelo, Mantas Kalnietis je vezao 5 poena i 2 asistencije, ali ASVEL nije stekao značajniju prednost jer je Pejdž odgovorio sa 5 svojih poena. Počeli su da pogađaju Zagorac i Marinković, koji je meč završio bez promašenog šuta za 3 poena. Već nakon 5 minuta igre u nastavku, Zagorac i Janković imali su po 4 lične greške, ali je na kraju treće četvrtine ASVEL vodio sa samo pola koša razlike. Nekoliko minuta pred kraj utakmice, Džok Lendejl postiže 6 vezanih poena i Partizan odlazi na plus 7. Izgledalo je da su crno-beli završili posao u Vilerbanu, ali su za samo nekoliko sekundi Pejdž i Nikolić dodali dve lopte domaćim igračima u ruke i omogućili im 4 laka poena. Potom Lendejl promašuje zicer, a Zagorac u borbi za loptu pravi svoju 5. ličnu grešku i omogućava Bilanu da sa dva pogođena slobodna bacanja vrati francusku ekipu na samo 1 poen zaostatka. Momenti dekoncentracije nisu koštali Partizan pobede jer je Marinković dao dva penala, a ASVEL nije pogodio trojku za izjednačenje.

Nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Ovu utakmicu smo dobili, izgubili, pa opet dobili. Poslednji minut meča je bio neverovatan, napravili smo mnogo grešaka, ali verujem da je bitnije ono što smo uradili nego ono što nismo. Bilo je jako teško igrati protiv ove ekipe, ali imali smo veliku želju za pobedom. Želim da se zahvalim našim navijačima iz Francuske i Švajcarske koji su došli da nas bodre."