Sreda, 21.11.2018 (19:00)

26.10.2018 · 22:39

Crno-beli izgubili od Zadra u Beogradu

Nakon utakmice koju je Partizan NIS izgubio od ekipe iz Dalmacije sa 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22) trener Nenad Čanak je podneo ostavku.

Poraz crno-belih u Štark areni! Usled zauzetosti dvorane "Aleksandar Nikolić" i velikog interesovanja navijača, košarkaši Partizana NIS su utakmicu 5. kola ABA j.t.d. lige odigrali u najvećoj dvorani na Balkanu. Za publiku su bili otvoreni nivoi 200 i 300, što je bilo dovoljno da oko 8.000 ljudi bude velika podrška crno-belima.

U sastavu Partizana, na večerašnjem meču je bio i Entoni Braun, ali kako je sa ekipom odradio svega jedan trening, on se nije našao na parketu Štark arene.

Prva četvrtina je donela izjednačenu igru, a timovi su se nekoliko puta smenjivali u vođstvu, pa je rezultat nakon 10 minuta bio nerešen. Nastavljeno je u istom ritmu i tokom narednih 7 minuta, da bi potom gosti stekli prvu opipljiviju prednost. U drugoj polovini meča, Zadar je nastavio da uvećava svoju prednost koja je ubrzo postala nedostižna za crno-bele. U poslednjim minutima utakmice, košarkaši Partizana su uspeli da smanje razliku na konačnih 85:95.

Nakon utakmice, trener Partizana NIS je na konferenciji za medije obavestio javnost da je podneo ostavku!

Pejdž 16, Si 5, Aranitović 10, Marinković 10, Gegić 3, Veličković, Pecarski 1, Braun, Janković 19, Lendejl 2, Gagić 12, Nikolić 7