Ponedeljak, 28.05.2018 (18:00)

10.02.2018 · 22:48

Poraz posle produžetka u Tivoliju

Partizan NIS je u XX kolu ABA j.t.d. lige izgubio u Sloveniji od Petrol Olimpije u sa 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)

Partizan i Olimpija su ponovo igrali produžetak u dvorani "Tivoli". U XX kolu ABA j.t.d. lige, domaći tim je uspeo da se izbori za pobedu uprkos tome što su crno-beli u većem delu meča bili u prednosti. Bolje je Partizan NIS započeo meč i nakon prve četvrtine imao pet poena razlike. Tokom čitave utakmice, crno-beli su povećavali prednost, ali je Olimpija, po pravilu, hvatala priključak. Do poluvremena, domaći su smanjili prednost našeg tima na 36:37.

U trećoj deonici, crno-beli ponovo povećavaju prednost pa je posle 30 minuta igre bilo +10 za Partizan. U četvrtoj deonici, Olimpija je u dva navrata hvatala priključak, da bi meč na kraju otišao u produžetak u kojem su crno-beli imali četiri poena prednosti i šansu za trijumf, ali je pobeda na kraju, ipak pripala domaćem sastavu.

Posle utakmice, bek Partizana NIS, Aleksandar Aranitović je na konferenciji za medije “Znali smo kakva nas utakmica očekuje, napravili smo neke greške koje sebi nismo smeli da dopustimo , ispustili smo nekih 8-9 poena razlike. Olimpija je to iskoristila, oni su iskusan tim i na kraju su pobedili.

Na konferenciji za medije posle meča, bek Partizana NIS, Aleksandar Aranitović je izjavio:

“Znali smo kakva nas utakmica očekuje, napravili smo neke greške koje sebi nismo smeli da dopustimo, ispustili smo nekih 8-9 poena razlike. Olimpija je to iskoristila, oni su iskusan tim i na kraju su pobedili", rekao je Aranitović.

Trener crno-belih, Nenad Čanak je potom izjavio:

“Čestitke Olimpiji na pobedi. Utakmica koja nam se nudila i koju smo samo zbog naših gluposti uspeli da izgubimo. Na nekih 5 minuta do kraja i 10 razlike ekipa u ovakvoj utakmici i ovakvom intenzitetu utakmice ne sme da izgubi. Događaju se početničke greške, da ne možemo da izvedemo loptu iz auta, odmah zatim primamo trojku. U produžetku opet otvorena situacija za nas i opet neka loša rešenja u napadu koja su rezultirala porazom”, istakao je Čanak.

Ekspedicija Partizana NIS se sutra vraća u Beograd a novi izazov pred crno-belima je završni turnir Kupa Radivoja Koraća. Partizan će u petak, 16. februara u niškoj hali Čair igrati u četvrtfinalu protiv Zlatibora iz Čajetine.