Četvrtak, 19.04.2018 (20:00)

04.02.2018 · 21:56

Parni valjak ubedljivo do trijumfa

U XIX kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je savladao Mega Bemaks rezultaom 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21)

Parni valjak je stigao do svoje desete pobede u regionalnoj ABA j.t.d. ligi. Pred oko 6.000 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić", crno-beli su pružili odličnu partiju i savladali Mega Bemaks sa 89:73.

Od samog starta meča, Partizan NIS je krenuo silovito, nakon čega je Mega uspela da se približi, ali su crno-beli pred istek prve četvrtine došli do plus 8. U drugoj četvrtini, prednost crno-belih je konstantno rasla, u jednom trenutku, bilo je i više od 20 poena prednosti u korist Partizana, da bi prvo poluvreme bilo okončano rezultatom 49:31.

U drugih 20 minuta susreta, crno-beli su bez većih problema održavali stečenu prednost, a pitanje pobednika je i definitivno rešeno nakon što je odbijen i poslednji pokušaj gostujućeg tima, kada je prednost smanjena na 78:68. Tada je usledila mini serija crno-belih od 5:0 posle koje Mega više nije imala odgovor.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, mladi košarkaš Partizana NIS, Marko Pecarski je izjavio:

"Mislim da smo većinu meča odigrali na visokom nivou. Izuzetno je značajna pobeda za nas. Trudili smo se da poštujemo sve što smo se dogovorili. Malo smo pali na kraju, ali smo ipak zasluženo pobedili. Okrećemo se sada Olimpiji i probaćemo da dobijemo sve utakmice do kraja prvenstva", rekao je Pecarski.

Potom se predstavncima medija obratio trener crno-belih, Nenad Čanak.

"Marko reče da je izuzetno značajna. U nekom rezultatskom smislu i nije, ali izuzetno je bitno da mi probamo da dobijemo svaku utakmicu i odigramo najbolje moguće, dres Partizana nas na to obavezuje. S te strane, zadovoljan sam pristupom i igrom. Uvek ima grešaka, u jednom trenutku se nismo snašli na njihovu postavu sa četiri mala igrača i Čančarom na pet. Ima tu i stvari koje se čuvaju za kup. Ne potcenjujem ostale ekipe, ali mislim da ćemo u polufinalu kupa igrati sa Megom. Idemo od utakmice do utakmice, na to nas obavezuje dres Partizana i ova publika koja je došla na utakmicu koja nema i ima rezutlatski značaj. Druga priča i druga reakcija igrača kada ej Pionir pun", istakao je Čanak.

U narednom kolu, Partizan NIS 10. februara gostuje u Ljubljani, gde će se sastati sa Petrol Olimpijom.

Vilijams-Gos 17 (4as), Van 6, Si 17 (9sk), Tadić, Aranitović 6 (5as, 4ul), Marinković 12, Veličković 3 (7as), Pecarski 6 (7sk), Gavrilović, Gagić 12 (4sk), Šalić 10 (6sk)