Sreda, 17.10.2018 (20:45)

29.01.2018 · 23:07

Derbi pripao Zvezdi

Crno-beli su do pred kraj treće četvrtine bili ravnopravan rival na terenu, neretko imali i vođstvo,ali je domaći tim u poslednjih dva minuta te deonice stekao osetniju prednost koju je zadržao do kraja, za konačnih 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17)

Osamnaesto kolo ABA j.t.d. lige, donelo je još jedan susret Crvene zvezde MTS i Partizana NIS. Pre samog meča, večerašnji rivali su uzeli učešće u humanitarnoj akciji, pa su na teren izašli u majicama sa pozivom za slanje poruke sa brojem 301 na 3030 za mladog Lazara Zarubicu koji se nalazi u komi.

Takođe, oba tima su minutom ćutanja pre sudijskog podbacivanja odali poštu danas preminulom Miodragu Miketi Đuriću, nekadašnjem igraču, funkcioneru i predsedniku Partizana, kao i funkcioneru u Košarkaškom savezu Jugoslavije.

Na terenu, crno-beli su otvorili meč bolje i brzo stekli pet poena prednosti. Ipak, dmaći tim se nakon nekoliko minuta vratio i preokrenuo rezultat, ali je u poslednjem napadu prve četvrtine, Novica Veličković pogodio trojku i ponovo doneo prednost Partizanu NIS.

U drugoj četvrtini, ponovo su timovi igrali u serijama a na petnaestominutni odmor se otišlo nakon što crno-beli na -3 nisu iskoristili napad, što je domaći sastav na drugoj strani kaznio trojkom. U trećoj četvrtini, Partizan se ponovo vratio, stigao na minus 1, ali nije uspeo da dođe do preokreta.

U poslednja dva minuta trećeg perioda, Crvena zvezda MTS je uspela da stekne dvocifrenu prednost koju je u poslednjoj deonici sačuvala za konačnih 86:74.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, bek Partizana NIS, Vanja Marinković, čestitao je rivalu na pobedi.

"Igrali smo egal do treće četvrtine kada su se odvojili na razliku koju nismo uspeli da stignemo. Imali smo neke nalete, ali to je bilo sve bezuspešno. Mi se okrećemo sledećoj utakmici, protiv Mege, koju moramo da pobedimo", istakao je Marinković.

Trener crno-belih, Nenad Čanak, takođe je čestitao rivalu na pobedi i potom izjavio:

"Utakmica gde smo uspeli celim tokom da kontrolišemo Ročestija i Bjelicu kao igrače koje smo prepoznali kao najveću opasnost, ali kažnjavali su nas pre svega Dobrić i Lesor poenima koje ne smeš da primiš u ovakvim utakmicama. Opet smo reagovali kao na nekim utakmicama koje smo gubili ranije, na grešku u odbrani, pokušavamo da odgovorimo nekim brzim napadom. To je protiv evroligaške ekipe osuđeno na propast. Ne gubimo nadu, imamo obavezu da se borimo za što bolji plasman. Da li će to biti dovoljno za četvrto mesto, videćemo na kraju sezone", naglasio je Čanak.

U narednom kolu, Partizan NIS dočekuje Mega Bemaks. Meč je u dvorani "Aleksandar Nikolć", na programu je u nedelju, 4. februara od 19 časova.