Subota, 20.10.2018 (17:00)

20.01.2018 · 20:48

Trijumf Partizana u još jednom klasiku

Crno-beli su pred punom dvoranom "Alekdandar Nikolić" savladali Cibonu sa 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

Treći trijumf Partizana u nizu! Ovog puta, u košarkaškom klasiku regiona, pred punim tribinama hale "Aleksandar Nikolić", crno-beli su savladali Cibonu sa 80:69. Počelo je čvrsto na obe strane, nastavilo se serijom Partizana ali i odgovorom Cibone za 17:17 posle prve četvrtine. Pred kraj prve deonice, svoj debi u crno-belom dresu su imali Kvame Van i Bondža Si.

U drugoj četvrtini, "Vukovi" iz zagreba su pokazali zube i stekli prednost koju su sačuvali do odlaska na petnaestominutnu pauzu. U istom ritmu su nastavili i početkom treće deonice, ali je Partizan imao spreman odgovor koji ga je doveo do prednosti posle 30 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini, Parni valjak nastavlja u dobrom ritmu i uspeva da stekne osetniju prednost koja ubrzo postaje i dvocifrena. Pokušala je Cibona da se vrati u meč, ali su košarkaši Partizana, nošeni podrškom pune dvorane brzo odbili taj napad i došli do izuzetno važne pobede!

Na konferenciji za medije posle meča, košarkaš crno-belih, Strahinja Gavrilović je izjavio:

"Čestitam svojoj ekipi na pobedi. Znali smo kakava nas utakmica čeka i da Cibona dolazi maksimalno motivisana. Bio je to košarkaški klasik. Bilo je teško igrati, imaju mnogo iskusnih igrača koji su igrali Evroligu. Izdržali smo, izašli smo u drugom poluvremenu još jače. Imali smo propusta, ali smo to nadoknadili energijom", istakao je Gavrilović.

Potom je govorio trener Partizana NIS, Nenad Čanak:

"Značajna pobeda za nas, koja nas ostavlja u borbi za četvrto mesto. Utakmica je otvorena jako dobro defanzivno, ali u jednom trenutku, ulaskom nekih igrača sa klupe, dopustili smo Tomasu i Žoriću da se razigraju. To su igrači koji su igrali Evroligu na visokom nivou, znaju da igraju košarku, kažnjavali su svaku našu grešku. Pogrešio sam možda što mi je u tom trenutku bila ideja da što pre integrišemo Vana i Sija. Možda i po cenu rezultata da budu što više na terenu. Pogotovo je bila konfuzno sa Sijem, jer je bio planiran za dve pozicije. Sve to je donelo lošu drugu četvrtinu i kraj poluvremena. Drugo poluvreme smo odigrali sa dosta boljom koncentracijom u odbrani. Nismo odustali, konotrolisali smo defanzivni skok, malo produžili napad, i dobili jednu ratničku utakmicu. Opet smo šutirali loše, ali kad ekipa odigra odbranu kao danas ili u Laktašima, onda je lakše iskompenzovati. Imaćemo sada još vremena da uklopimo dva nova igrača, koji imaju kvalitet. Mnogo rada je pred nama za ono što hoćemo da ostvarimo. I na kraju, moram da naglasim da je potpuno drugačije kad igraš pred 6.000 ljudi. Pionir je Pionir, pogotovo pun Pionir", naglasio je Čanak.

Naredni izazov za crno-bele, biće derbi protiv Crvene zvezde MTS koji je na programu u ponedeljak, 29. januara od 21 čas. Domaćin ovog meča je Crvena zvezda MTS.

Vilijams-Gos 13 (8as), Van 6, Si 2, Tadić, Aranitović 8, Marinković 9, Tanasković, Veličković 23 (12sk), Pecarski, Gavrilović 6, Gagić 8, Šalić 5