Subota, 20.01.2018 (19:00)

16.12.2017 · 21:17

Pobeda za novi početak

Crno-beli su u XII kolu ABA j.t.d. lige savladali skopski MZT sa 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24) u meču na kojem je po prvi put u novoj sezoni ekipu vodio novi trener, Nenad Čanak.

Košarkaši Partizana, došli su do šeste ovosezonske pobede u ABA j.t.d. ligi. U utakmici u kojoj je ekipu po prvi put ove sezone predvodio novi trener, Nenad Čanak, crno-beli su savladali skopski MZT sa 112:94 i ujedno postavili rekord ABA j.t.d. lige po broju postignutih poena u prvom poluvremenu. U prvih 20 minuta, crno-beli su ubacili čak 69 poena, a sam početak meča nije izgledao tako. MZT je prvi stekao prednost, (2:8) a crno-beli su tek nakon 3 i po minuta stigli do prve prednosti koja je do isteka desetog minuta već bila dvocifrena. U drugoj četvrtini, košarkaši Partizana su nastavili sa kanonadom pa je +25 nakon dve odigrane četvrtine bio logičan ishod dešavanja na terenu.

U trećoj četvrtini, crno-beli su imali i triedset dva poena prednosti, ali su gosti u poslednjih 15 minuta meča uspeli da koliko-toliko smanje prednost Partizana.

Pre početka susreta, košarkaši Partizana su na zvanično predstavljanje izašli u majicama posvećenim legendarnom kapitenu, Harisu Brkiću koji je pre 17 godina tragično izgubio život.

Na konferenciji za medije nakon meča, trener crno-belih Nenad Čanak je nakon pobede izjavio:

"Izuzetno bitna pobeda za nas. Bila je očigledna reakcija ekipe i svako ko je u košarci zna da ne može da se napravi neka velika promena u taktičkom smislu za tako kratko vreme. Čestitam igračima na energiji u dobrom delu utakmice i hvala im na tome. Radićemo na tome da to bude standard, a ne stvar za čestitanje. Pad u drugom poluvremenu je neprihvatljiv, ali nema vremena za kajanje. Ipak, primiti 54 poena na svom terenu nije nešto čemu težimo. Shvatam i umor i istrošenost. Imali smo jednu peticu i igrači nisu bili na prirodnim pozicijama. Energijom, borbenošću i nesebičnošću u napadu ćemo to nadomestiti i nastavićemo da radimo da to bude standard za budućnost", istakao je Čanak.

Pre trenera Čanka, na konferenciji za medije je govorio Mihajlo Andrić:

"Evidentno je da smo prvo poluvreme videli neku našu reakciju na sve ovo što se trenutno dešava. Videla se naša energija i to je rezultiralo velikom razlikom na poluvremenu. Usledio je pad koncentracije u trećoj četvrtini, ali generalni utisak utakmice je dobar i treba da nastavimo da radimo što bolje", rekao je Andrić.

Košarkaše Partizana za tri dana očekuje novi meč u okviru 7Days Evrokupa kada u dvoranu "Aleksandar Nikolić" stiže francuski Limož.

Miler 17 (6 as), Vilijams-Gos 12 (11 as), Tadić, Aranitović 17, Marinković, Tanasković 8, Veličković 11, Pecarski 9, Andrić 29, Stevanović 7, Šalić 2