Sreda, 13.12.2017 (20:45)

02.12.2017 · 19:53

Crno-beli bez potpunog preokreta protiv Budućnosti

Košarkaši Partizana su nekoliko puta sustizali prednost Budućnosti, imali nekoliko prilika da u završnici meča dođu do vođstva, ali na kraju je domaći tim odoleo naletima i slavio sa 86:79 (24:20, 31:23, 16:26, 15:10)

Košarkaši Partizana su u X kolu ABA j.t.d. lige zabeležili poraz protiv lidera regionalnog šampionata, ekipe Budućnosti. Odmah na početku, domaći tim je stekao 10 poena prednosti, što su crno-beli do isteka prve deonice uspeli da sustignu i dođu do 20:20. Ipak, tada je usledila nova mini serija Budućnosti i rezultat je glasio 24:20. Drugu četvrtinu Partizan otvara bolje i prelazi u vođstvo koje je iznosilo tri poena. Ipak, Budućnost brzo uzvraća i potom u poslednjih 2 i po minuta prvog poluvremena stiče čak 12 poena prednosti.

I treću četvrtinu, Partizan NIS bolje otvara i tokom ove deonice konstantno smanjuje zaostatak pa čak dolazi i do izjednačenja pred poslednji napad Budućnosti. Ali, domaći su ponovo pronašli put do koša i stekli dva poena prednosti pred poslednju četvrtinu u kojoj je viđena velika borba. Sticala je Budućnost osetniju prednost, Partizan se vraćao i dolazio u situaciju da povede pri rezultatu 73:72, odnosno izjednači rezultat kada je bilo 75:72. Ipak, nakon neiskorišćenih šansi crno-belih, domaći su uspeli da realizuju nekoliko napada i dođu do pobede.

Na konferenciji za medije nakon utakmice, trener Partizana NIS, Miroslav Nikolić je izjavio:

"Mi smo najmanje iskoristii šansu da se oporavimo tokom 14 dana pauze. Bar desetak dana nam je falilo po 4-5 igrača na treningu. Što se tiče utakmice, Budućnost je iskusna ekipa koja igra dobro, to su rezultatski pokazali. Mi smo sami sebe pobedili večeras. Njima svaka čast na korektnoj utakmici i pobedi. Oni su pobedili na naše greške, na naše zicere, mi smo grešili, nije bilo tog izlaznog pasa koji ja tražim pred svaku utakmicu. Pripremili smo solidno utakmicu. Mislim da je Partizan pokazao da ova generacija može, kada smo kompletni sa Čakarevićem, kada imamo još dva-tri igrača u rotaciji... i očekujem da igramo sve bolje", istakao je Nikolić.

Bek Partizana, Vanja Marinković je nakon meča čestitao ekipi Budućnosti na pobedi:

"Mi smo ušli u meč dobro, čvrsto, mislim da smo  glupo prosuli tri ili četiri poena razlike, oni su to iskoristili. Na kraju, bilo je isto, pola koša za njih, pola za nas i nekim našim glupostima smo ih doveli u situaciju da dobiju utakmicu. Mi se sada okrećemo utakmici protiv Lijetuvos Ritasa koja je na programu u utorak", rekao je Marinković.

Košarkaši Partizana se sutra vraćaju za Beograd a potom u ponedeljak već putuju u Viljnus, na meč VII kola 7Days Evrokupa protiv Lijetuvos Ritasa.