05.05.2009 · 00:00

Partizan - Hemofarm 2:1

Treća utakmica polufinalne plej of serije između Partizana i Hemofarma završena je rezultatom 67:79 (8:21, 21:20, 20:14) U prvih pet minuta susreta viđena je reltivno izjednačena igra oba tima, uz nekoliko atraktivnih poteza na obe strane. Ipak, blagu rezultatasku prednost u tim momentima imali su gosti iz Vršca 4:8, pa je klupa Partizana zatražila minut odmora. Već u narednom napadu Hemofarm je uveličao svoju prednost uspešnim šutem za tri poena za 4:13. Veliku seriju Vrščana od 15:0, crno-beli su prekinuli sa linije slobodnih bacanja za 6:17.

Do kraja prvog perioda igre, Partizan je ubacio jedan koš iz igre, dok su gosti ponovo bili uspešniji u napadu za 8:21. Sam početak druge deonice ponovo je bio u znaku gostiju 10:28, a tada je sa tribina stigla još glasnija podrška momcima u crno-belim dresovima i prva trojka za Partizan 13:28. U nastavku je Partizan igrao znatno bolje, ali su Vrščani odličnom igrom pre svega u napadu uspeli da zadrže dvocifrenu prednost koju su stekli u prvom delu utakmice. Ubrzo nakon velikog odmora crno-beli su prednost gostujućeg tima spustili na 36:41, u seriji od 12:0, a svoje prve poene u nastavku Hemofarm je zabeležio nakon 6 minuta igre.

Nakon nekoliko odličnih napada košarkaši Partizana su došli na samo pola koša zaostatka za protivnikom 45:46. Ipak, do kraja četvrtine Hemofarm nije dozvolio preokret, pa su crno-beli u odlučujući period igre ušli sa 6 poena zaostatka 49:55. U nastavku, na parketu je viđena brza igra obe ekipe, sa dosta otvorenih šuteva i kontranapada, to su iskoristili gosti da ponovo dođu do dvocifrene prednosti 53:63. Narednih 5 minuta igre, crno-beli su većinu koševa dali sa linije slobodnih bacanja, dok su gosti odlično pogađali sa distance 61:72. Bekovska linija narandžastih nije dozvolila domaćinu da se rezultatski približi, pa je konačan rezultat bio 67:79. Serija se tako vratila u Vršac, gde će se već za dva dana odigrati četvrta utakmica. "Odigrali smo jako slabo, sa lošim pristupom posle 2:0. Nismo smeli da Hemofarmu da dozvolimo da se vrati u život. Imamo šansu da u Vršcu odigramo mnogo bolje i završimo seriju.", izjavio je igrač Partizana Uroš Tripković. "Potpuno zaslužena pobeda Hemofarma.

Očekivalo se da će njihov kvalitet doći do izražaja i pored oscilacija koje su imali. Ja sam svoje igrače probao da pripremim, da ne dođe do opuštanja posle 2:0, ali reči i metode nisu urodile plodom. Čestitam Hemofarmu na pobedi, imali su više karaktera i želeli su pobedu više od nas", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Hemofarm Štada 67:79 (8:21, 21:20, 20:14, 18:24) Partizan: Tepić 9, Milošević, Rašić 3, Tripković 10, Veličković 16, Lasme 14, Aleksić, Vitkovac 2, Božić 5, Rakočević 2, Vesely 6, Vraneš . Hemofarm Štada: Pavković 10, Despotović, Joksimović 6, Božović 9, Marković 2, Savović, Krstović 7, Mačvan 16, Petrović, Borisov 22, Marjanović 7, Bader.