02.05.2009 · 00:00

Crno-beli slavili i u Vršcu

U drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Swisslion Super lige, košarkaši Partizana su u vršačkom Milenijumu savladali Hemofarm 79:73 i poveli 2:0. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i preko raspoloženog reprezentativnog centra Marjanovića poveo 7:2. Brzo se konsolidovala Partizanova odbrana, usledio je preokret i na mini odmor crno-beli odlaze sa prednošću od 2 poena (16:14). Narednih 10 minuta usledila je rezultatska klackalica, koja je na kraju prevagnula na Hemofarmov tas (36:35). I drugo poluvreme bolje otvaraju farmaceuti i povećavaju prednost na 5 poena razlike (45:40). Sledi fantastična serija parnog valjka od 14:0 i Partizan dolazi do najveće prednosti na meču 54:45. U tim momentima odbrana našeg šampiona bila je na vrhunskom nivou, a u napadu se posebno istakao kapiten Božić sa 4 trojke bez promašaja.

Do kraja treće četvrtine Vrščani uspevaju da smanje zaostatak na 6 poena razlike (53:59). U uvodnim minutima poslednje četvrtine Partizan je uspešno održavao prednost, ali domaći tim nakon toga uspeva da sustigne crno-bele. Sredinom poslednjeg perioda na semaforu su bile upisane četiri šestice. Zatim sledi i prvo vođstvo farmaceuta nakon dužeg vremena (69:68). Prelomni momenat desio se 2 minuta pre kraja. Pri rezultatu 71:71, odgovornost preuzima Tripković i sa dve vezane trojke i košem sa poludistace uz iznuđen faul rešava utakmicu.

Treća utakmica Partizana i Hemofarma na programu je 5. maja u Pioniru. ”Dobili smo veoma važnu utakmicu. Pod košem smo bili kraći u rotaciji, umesto 4 imali smo 3 igrača zbog povrede Rakočevića. Hemofarm se još uvek oseća ubijeno od utakmice u Beogradu. Istakao se jedino Marjanović, koji je pokazao svoj veliki potencijal. Generalno gledano, malo smo imali raspoloženih igrača, pogotovu u napadu. Imali smo samo 6 skokova u napadu i u tim uslovima teško je dobiti utakmicu protiv jako kvalitetne ekipe. Imali su želju da nam se revanširaju, dobro su se oporavili posle poraza u Beogradu. Bila je dobra utakmica, pokušaćemo da završimo seriju sa maksimalnih 3:0.”, izjavio je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević.” Hemofarm Štada - Partizan 73:79 (14:16, 22:19, 17:24, 20:20) Hemofarm Štada: Pavković 7, Despotović , Joksimović 15, Božović 9, Marković 2, Savović 2, Krstović 14, Mačvan 7, Petrović , Borisov 4, Marjanović 11, Bader 2. Partizan: Tepić 8, Riznić , Milošević , Rašić 6, Tripković 17, Veličković 4, Lasme 10, Aleksić , Vitkovac , Božić 15, Vesely 12, Vraneš 7.