30.04.2009 · 00:00

Partizan ubedljivo savladao Hemofarm

U prvoj polufinalnoj plej of seriji Partizan je ubedljivo savladao vršački Hemofarm rezultatom 62:37 (18:6, 21:12, 13:7, 10:12) Crno-beli su fantastično otvorili prvu četvrtinu, serijom od 17:2, do koje su došli pre svega odličnom odbranom, a potom i uspešno organizovanim napadom uz nekoliko atraktivnih poteza. Vrščani su u tom periodu igre postigli samo 6 poena, pa su crno-beli kraj prve deonice dočekali sa dvocifrenom prednošću 18:6. U nastavku, Partizan nije menjao svoj način igre, za koji gosti i dalje nisu imali rešenje, pa je sredinom druge deonice prednost crno-belih došla i do velikih dvadeset poena razlike 33:13, koju su sačuvali do odlaska na veliki odmor. Prve poene gosti su u trećoj četvrtini postigli tek nakon 6 minuta igre, a crno-beli su to iskoristili da svoju prednost još više uvećaju 48:20. Čvrstom odbranom Partizan je zadržao Vrščane na samo 7 poena u tom period igre.

Atmosfera na tribinama je bila slična onoj sa evroligaških utakmica, a crno-beli su se za to na parketu odužili i najvećom prednošću u dotadašnjem toku meča 60:27 i na kraju uspešno zabeležili prvu pobedu u seriji. Tokom čitave utakmice, momci u crno-belim dresovima imali su fantastičnu podršku sa tribina, pa je atmosfera u Pioniru ponovo bila prepoznatljiva. Partizan narednu utakmicu igra u Vršcu, a 5. maja ponovo u svojoj hali dočekuje večerašnjeg protivnika. "Jako sam zadovoljan načinom kako su igrači odigrali utakmicu. Hemofarm ima dobru ekipu i ovo večeras nije bio realan prikaz njihovih mogućnosti. Oni osciliraju u poslednje vreme, ali to je tim koji ima potencijal da odigra mnogo bolje. Po prirodi stvari, najteža je prva utakmica u plej-of seriji, gde treba da se overi prednost domaćeg terena i to je nešto što psihološki opterećuje ekipu. Rakočević je na današnjem treningu osetio mali bol u leđima, ali sva sreća jači smo i od malera. Sigurno neće biti lako do kraja, treba očekivati reakciju Hemofarma.

Svi igrači su odigrali dobro timski, za pohvalu. Celu sezonu su odradili na veoma visokom nivou u uslovima koji nisu laki. Zadovoljni smo igrom i pobedom, od sutra razmišljamo već o drugoj utakmici u Vršcu. Hvala svima koji su došli večeras i nadam se da će hala u sledećim utakmicama biti punija, cene ulaznica su veoma popularne.", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Hemofarm Štada 62:37 (18:6, 21:12, 13:7, 10:12) Partizan: Tepić 7, Riznić, Milošević, Rašić 11, Tripković 5, Veličković 12, Lasme 6, Aleksić, Vitkovac 1, Božić 2, Vesely 8, Vraneš 10. Hemofarm Štada: Pavković, Despotović, Joksimović, Božović 5, Marković 3, Savović 5, Krstović 4, Mačvan 7, Borisov 2, Marjanović 6, Bader, Vukosavljević 5.