03.06.2017 · 18:43

Partizan NIS sa pozicije broj 2 u polufinale plej-ofa prvenstva Srbije

U zanimljivom meču poslednjeg kola ligaškog dela prvenstva, crno-beli su u Beogradu poraženi od Mega Leksa sa 98:102 (21:23, 21:22, 27:27, 29:30). U sredu, Partizan u prvom meču polufinala dočekuje FMP.

U poslednjem kolu regularnog dela Mozzart Superlige Srbije, Partizan NIS je na domaćem terenu izgubio od Mega Leksa sa 98:102 i u polufinale prvenstva Srbije ulazi sa mesta broj 2. Na početku utakmice, crno-beli su brzo stekli nekoliko poena prednosti, postigavši 16 poena za svega 3 i po minuta. Ipak, do isteka desetog minuta, Mega je uspela da sustigne i prestigne prednost Partizana, pa je nakon prve četrtine bilo 21:23. U drugoj deonici, ekipe su igrale na mahove, a nešto veću minutažu u dresu Partizana, zabeležili su Nikola Tanasković i Slobodan Jovanović. Sa druge strane, sastavu crno-belih nije bilo Uroša Lukovića, dok kapiten Veličković nije ulazio u igru.

Sa zvukom sirene koja je označila kraj prvog poluvremena, Stefan Birčević je postigao koš koji sudije nakon pregledanog snimka ipak nisu priznale, pa je gostujući tim imao 3 poena prednosti na polovini meča.

U trećoj deonici, ponovo je viđena izjednačena igra u kojoj je Partizan nekoliko puta dolazio do izjednačenja, ali su gosti na kraju ipak uspeli da sačuvaju +3 pre početka poslednje četvrtine. Poslednjih 10 minuta, donelo je puno uzbuđenja, a crno-beli su trojkama Hečera stigli do izjednačenja (86:86) a potom i vođstva (94:93). Ipak, gostujući tim je u poslednjim trenucima susreta bio koncentrisaniji i zabeležio je pobedu rezultatom 98:102.

Na konferenciji za medije nakon meča, trener crno-belih; Aleksandar Džikić je čestitao rivalu na pobedi.

"Čestitam Megi. Na kraju su bili koncentrisaniji u završnici. Mi smo imali svoje šanse i nismo ih iskoristili. Nismo bili fokusirani, pre svega u odbrani".- rekao je Džikić.

Bek crno-belih, Vanja Marinković je izjavio:

"Nismo bili u fokusu skoro celo drugo poluvreme. Oni su to iskoristili i dobili zasluženo. Mi se okrećemo polufinalu plej-ofa". - istakao je Marinković.

U prvoj utakmici polufinala, crno-beli će u sredu, 7. juna dočekati FMP. Polufinalna serija se igra na dve dobijene utakmice.

Ratkovica 11 (5 as), Vrabac 2, Jovanović, Marinković 16, Tanasković 3, Veličković, Majstorović 4 (6 sk), Birčević 20, Koprivica 10, Andrić 3 (5 sk), Hečer 20, Pot 9