28.05.2017 · 19:46

Crno-beli odbranili trijumf protiv Borca

Partizan NIS je u 37. minutu imao 10 poena prednosti, ali se domaći tim nije predavao. Ipak, crno-beli nisu dozvolili Borcu ništa više od prilaska na -2 i konačnih 73:76 (19:17, 18:22, 14:21, 22:16)

U XII kolu Mozzart Superlige Srbije, Partizan NIS je u hali kraj Morave savladao čačanski Borac i tako došao do 11. pobede u najkvalitetnijem domaćem takmičenju. Na početku meča, domaći tim je stekao prednost od 10:2, koju su crno-beli postepeno smanjivali, do konačnih 19:17 na kraju prve četvrtine.

U drugoj deonici, Partizan prelazi u vođstvo koje su domaći na kraju druge četvrtini uspeli da smanje na svega 2 poena razlike. U trećoj četvrtini, Borac je dugo odolevao, da bi igrači Partizana pred kraj ovog perioda uspeli da steknu 9 poena prednosti.

U poslednjem periodu, crno-beli su nekoliko puta vodili sa 10 i 11 poena razlike, ali su domaći nakon 63:73 u 37. minutu, uspeli da naprave seriju i uvedu meč u neizvesnu završnicu u kojoj je Partizan bio znatno koncentrisaniji. U poslednjih 7 sekundi, domaći su pokušali da organizuju napad i dođu do šuta za produžetak, ali su crno-beli uspeli da im ne dozvole laku poziciju i ostalo je 73:76  za 11. trijumf Partizana u Superligi.

Posle meča, trener Partizana NIS, Aleksandar Džikić je izjavio:

"Mi smo očekivali ovakvu utakmicu. Najava 'druge' ABA lige je momentalno podigla motivaciju timova koji nisu izborili plasman među prva 4 i pravo igranja u ABA. Borac bi pobedom večeras bio bliži ostvarivanju toga, međutim mi smo pobedili i tako obezbedili jedno od prva dva mesta. To će nam dati dosta manevarskog prostora i vremena u odnosu na početak polufinala plej-ofa, što je naš sledeći korak. Neki igrači su večeras planski dobili veću minutažu, trebaćemo što više igrača koji su u takmičarskom ritmu. Poslednjih 5 minuta smo mogli bolje da iskontrolišemo, ali se ipak na kraju pobeda piše". - istakao je Džikić.

Crno-beli se večeras vraćaju u Beograd, a već u sredu gostuju u Železniku protiv FMP-a.