27.04.2009 · 00:00

Aktuelni šampion Srbije bez poraza pred plej-of

U poslednjem 6. kolu Swisslion Super lige košarkaši Partizana savladali su novosadsku Vojvodinu rezultatom 95:57 (27:18, 27:11, 18:21, 23:7). Partizan je odlično počeo utakmicu čvrstom odbranom i serijom od 6:0. U nastavku, gosti su uzvratili šutem van linije 6.25 za rezultat 12:8. U drugom delu prve deonice, prikazana je nešto brža igra oba tima, pa su se Novosađani rezultatski približili samo tri poena zaostatka 17:14, međutim crno-beli ubrzo mini serijom od 6:0 došli na 23:14. Prva deonica je završena i efektnim poenom u poslednjoj sekundi 27:18. Već u nastavku, odlična saradnja između bekova i centara rezultirala je serijom domaćina od čak 15:0, koju je Vojvodina prekinula tek u 16. minutu 42:20. Dvocifrenu prednost crno-beli su uspešno sačuvali do samog kraja prvog poluvremena 54:29. Treću četvtinu Novosađani su sigurnije otvorili serijom od 8:0 za 54:37.

Ipak, ubrzo su crno-beli uspostavili svoju dotadašnju igru na terenu i nisu dozvolili veće iznenađenje, pa je pred početak poslednjeg perioda igre na semaforu stajalo 72:50. Četvrta deonica je u potpunosti bila u znaku Partizana, čvrstom odbranom i odličnom realizacijom u napadu crno-beli su zabeležili i šestu pobedu u dosadašnjem delu Superlige, pa tako neporaženi ulaze u polufinale plej-ofa. Partizan – Vojvodina Srbijagas 95:57 (27:18, 27:11, 18:21, 23:7) Partizan: Tepić 9, Riznić 7, Milošević 4, Rašić 10, Tripković 16, Veličković 12, Lasme 4, Aleksić 2, Vitkovac 16, Rakočević 6, Vesely 2, Vraneš 7. Vojvodina Srbijagas: Popović 6, Ljubotinja 3, Stanojević, Borovnjak 4, Bajić 8, Jovanović, Šutalo 8, Martinić 3, Peković 2, Fisher 23, Habuš, Pavković .