Četvrtak, 25.05.2017 (19:30)

12.05.2017 · 20:35

Mega preokret crno-belih za šestu pobedu u Superligi

Crno-beli su imali 16 poena zaostatka protiv Mega Leksa, ali su uspeli da stignu do preokreta i pobede rezultatom 79:84 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30)

Publika u mitrovačkoj dvorani Pinki i kraj malih ekrana, bila je u prilici da gleda veoma uzbudljiv meč između Mega Leksa i Partizana NIS. U VII kolu Mozzart Superlige, crno-beli su bolje započeli utakmicu i stekli prednost. Mega je brzo uzvratila i došla do preokreta koji je bio kratkog daha jer su crno-beli ubrzo ponovo poveli i stekli 8 poena razlike na isteku prve deonice.

U drugoj četvrtini, domaći tim je uspeo da stigne do izjednačenja i minimalne prednosti, da bi se u 25. minutu crno-beli našli na 16 poena zaostatka. Ipak, Parni valjak nije odustajao i već pred kraj treće deonice, crno-beli su počeli da tope prednost Mege.

U četvrtoj četvrtini, košarkaši Partizana su postigli 30 poena i uspeli da zaustave domaću ekipu na svega 12 pogodaka za poslednjih 10 minuta meča. Do potpunog preokreta, crno-beli su stigli nakon trojke Andrića za izjednačenje, a potom i uspešno realizovanih slobodnih bacanja Ratkovice i Marinkovića. Na kraju, Mega Leks - Partizan NIS 79:84.

Trener crno-belih, Aleksandar Džikić je na konferenciji za medije posle meča izjavio:

"Za mene su utakmice sa Megom posebne, ne samo zbog Dejana i tu nekih momaka, nego prosto što je jedna puno talentovana, potentna ekipa. Taj način na koji oni igraju, isto i kada su u plusu i kada su u minusu, lako dođu do prednosti, lako je i izgube. To je prosto tako. Definitivno ova utakmica je odlučena u poslednjih 10 minuta. Mi smo igrali nešto čvrsće i upornije, i to nam se na kraju isplatilo. Baš, baš, teška utakmica, ali verujete mi,  mi smo i očekivali tako nešto. Činjenica da smo u drugih 20 minuta imali samo 2 izgubljene lopte u odnosu na 10 iz prvog poluvremena je vrlo bitan podatak". - izjavio je Džikić i osvrnuo se na povredu skočnog zgloba zadobio bek crno-belih, Stefan Pot.

"Nadam se da povreda Pota nije teže prirode". - istakao je Džikić

Pre šefa stručnog štaba, prisutnim novinarima se obratio plejmejker crno-belih, Vilijam Hečer:

"Na prvom mestu, želim da istaknem da sam veoma zadovoljan zbog pobede. Borili smo se za nju, drago mi je da smo dobro reagovali u trenutku kada smo zaostajali, ja mislim, 14 poena u trećoj četvrtini. Niko u timu nije odustao, niti prestao da igra. Napravili smo seriju i smanjili razliku do kraja treće deonice. Znali smo šta nas čeka protiv Mege. Oni su jak tim u odbrani, puno pritiskaju loptu, danas nisu toliko pritiskali kao što obično rade. Znali smo da moramo da smanjimo broj izgubljenih lopti jer su odlični u tranziciji. Kao što sam rekao, srećan sam zbog načina na koji smo reagovali u trenucima kada smo bili u zaostatku i što smo na kraju pobedili". - rekao je Hečer.

U osmom kolu, Partizan NIS ponovo gostuje, ovog puta protiv Vršca u istoimenom gradu. Meč je na programu uponedeljak, 15. maja u 18 časova.