25.04.2017 · 21:02

Borbeni Partizan stigao do egala, ne i do preokreta protiv Zvezde

Crno-beli su sustigli početnih 12:0, ali nisu uspeli da prevedu meč i reše ga u svoju korist. Na kraju, prvi derbi u Mozzart Sueprligi je pripao domaćem timu sa 85:74 (23:16, 19:22, 23:18, 20:18)

U prvom duelu protiv Crvene zvezde MTS u Mozzart Superligi Srbije, crno-beli su doživeli i svoj prvi poraz u najkvalitetnijem domaćem takmičenju. Na početku meča, domaći tim je rano stekao prednost otvorivši susret serijom od 12:0. Ipak, košarkaši Partizana su korak po korak smanjivali tu prednosti, da bi u drugoj četvrtini uspeli da stignu do izjednačenja (28:28). Do kraja ove deonice, crno-beli su dozvolili rivalu da ponovo stekne prednost, ali su trojke Marinkovića i Veličkovića donele još jedno poravnanje (36:36). Ipak, do odlaska na petnaestominutnu pauzu, domaći tim je ponovo poveo, ovog puta sa 42:38.

U drugom poluvremenu, crno-beli su dugo držali rezultatski priključak, ali je prednost bila konstantno na strani rivala. Nakon trojke Birčevića za 76:69, crno-beli na manje od dva minuta pre kraja ipak nisu uspeli da odrane napad i ishod meča je tada već bio poznat. Na kraju, prvi derbi u domaćem prvenstvu je pripao Zvezdi rezultatom 85:74.

Na konferenciji za medije nakon meča, bek crno-belih Vanja Marinković je čestitao protivniku na zasluženoj pobedi i najavio da se Partizan već okreće meču protiv Dinamika koji je na programu u subotu.

"Otvorili smo loše meč, to nije smelo da nam se desi. Vratili smo se, imali šansu, ali nismo uspeli". -zaključio je Marinković.

Trener Partizana NIS, Aleksandar Džkić se složio sa Marinkovićem po pitanju početka susreta i potom dodao:

"Generalno, ne možeš da budeš zadovoljan sa 12:0, ali dobro je što smo se vratili. Pravili smo greške, oni su to kažnjavali. Nema zezanja, moraš da budeš ekstra koncentrisan kada igraš protiv njih. Ali, polako, ovo je tek početak. Pokušaćemo da igramo bolje i možemo da igramo bolje". -istakao je Džikić.

Već u subotu, 29. aprila, Partizan NIS od 19:30 dočekuje Dinamik u okviru III kola domaće Superlige.