21.04.2017 · 19:47

Preokret crno-belih za pobedu na startu Superlige

Partizan NIS je u poslednjoj četvrtini preokrenuo meč protiv Vršca i na kraju slavio sa 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13)

Crno-beli su uspešno započeli takmičenje u Mozzart Superligi Srbije. U prvom kolu, Partizan NIS je savladao Vršac sa 86:76 nakon preokreta koji je viđen u poslednjoj četvrtini. Na početku meča, pobednik takmičenja u Košarkaškoj ligi Srbije je stekao prednost koja je na kraju prve deonice iznosila 5 poena. Do poluvremena, Vrščani su održavali vođstvo i nekoliko puta uspevali da ga povećaju. Ipak, u drugom poluvremenu Parni valjak polako topi prednost gostiju, a do potpunog preokreta dolazi u poslednjih tri minuta utakmice. Šest minuta pre kraja, rezultat je glasio 68:74, ali tada su crno-beli odgovorili serijom 18:2 nakon koje su uspeli da prelome meč i stignu do konačnih deset poena prednosti (86:76) i prva dva boda u Mozzart Superligi Srbije.

Nakon meča, trener Partizana NIS, Aleksandar Džikić je na konferenciji za medije izjavio:

"Čestitam igračima na pobedi, ali i igračima Vršca, namučili su nas dobro. Praktično su svih 40 minuta bili dosta dobar rival. Probao sam u početku da podelim minutežu, što se odrazilo i na rezultat. Zato smo u drugom poluvremenu igrali na rezultat". - istakao je Džikić.

U drugom kolu, crno-beli igraju protiv Crvene zvezde MTS koja će biti i formalni domaćin u dvorani "Aleksandar Nikolić". Utakmica je na programu u utorak, 25. aprila od 20 časova.