25.04.2009 · 00:00

Crno-beli uspešni i u Valjevu

Aktuelni šampion Srbije Partizan je savladao ekipu Metalca u 5. kolu Swisslion Super lige Srbije. Rezultat u Valjevu bio je 50:76 (15:26, 18:18, 6:13, 11:19). Crno-beli su odličbno otvorili utakmicu i uprvoj deonici u potpunosti opravdali ime favorita, pa su u tom delu igre došli i do dvocifrene prednosti 15:26. U nastavku je viđena dosta brža i oštrija igra na obe strane. Uz dosta promašenih otvorenih šuteva. Domaćini su se u tim trenucima bolje snalazili pa su uspeli da serijom od 11:2 ublaže rezultatsku prednost aktuelnog šampiona. Sigurnijim napadom Metalac je uspeo da spusti razliku na – 7, ali su crno-beli u finišu poluvremena uspeli da na veliki odmor odu sa osetnijom prednošću 33:43. U trećoj četvrtini crno-beli su u potpunosti zaustavili Valjevce na samo 6 postignutih poena i tako nagovestili još bolju igru u nastavku, serijom od 10:0 koju su domaćini ipak na početku odlučujućeg perioda utakmice uspeli da prekinu 39:62. Crno-beli do kraja utakmice nisu dozvolili ni jedno iznenađenje i tako su došli do pete pobede u regularnom delu sezone Super lige Srbije. ”U Valjevu je odigrana jedna dobra košarkaška utakmica u kojoj su svi pravi ljubitelji košarke mogli da uživaju, a pogotovu navijači Partizana, sala je bila popunjena do poslednjeg mesta.

Metalac ima dobru ekipu, klub koji je ove godine napravio ogroman napredak. Koji nas je utakmicom u Beogradu, koju smo mi dobili dvadeset razlike ali nismo bili toliko bolji, zaista iznenadio. Razlika u igri nije bila tolika, ali je sigurno da su nas čvrstinom, željom i kvalitetom još na toj utakmici opomenuli da se za ovu pripremimo jako dobro i da je krajnje ozbiljno shvatimo. Igrači su odlično odradili svoj posao i prikazali jednu igru u kojoj su svi poznavaoci košarke mogli da uživaju. Čestitam Valjevcima na sportskoj borbi, čestitam im na rezultatu koji su postigli ove sezone i ukoliko za trećinu naprave napredak sledeće godine kao što su napravili od prošle do ove na putu su da se vrate i da budu ozbiljan košarkaški centar kao što su nekada bili.

Okrećemo se kasledećim utakmicama i znamo da nam je polufinale sa Hemofarmom, tako da koncentracija ide u tom pravcu ”, nakon utakmice izjavio je trener Partizana Duško Vujošević. Metalac – Partizan 50:76 (15:26, 18:18, 6:13, 11:19) Metalac: Tanasković, Đukanović, Teodosić 7, Ljubojević 2, Bolić 4, Freeman 3, Atanacković 9, Marojević R. 13, Marojević D., Mićević 9, Birčević, Gagović 3. Partizan: Tepić 4, Milošević, Rašić 15, Tripković 17, Veličković 9, Lasme 8, Aleksić, Vitkovac 6, Božić 5, Rakočević 8, Vesely 2, Vraneš 2.