Sreda, 18.10.2017 (20:00)

11.03.2017 · 18:00

Partizan NIS čeka ime rivala u polufinalu ABA j.t.d. lige

Crno-beli su u poslednjem kolu ligaškog dela regionalnog šampionata poraženi u Laktašima od Igokee sa 70:64. (28:17, 16:17, 9:16, 17:11) Vilijam Hečer se vratio u tim.

Partizan NIS je u poslednjem, XXVI kolu ABA j.t.d. lige izgubio u Laktašima od Igokee sa 70:64 i sada čeka konačan ishod svih mečeva poslednjeg kola regionalnog šampionata kako bi saznao ime rivala u polufinalu. Nakon duže pauze zbog trovanja, u crno-beli tim se vratio Vilijam Hečer koji je na parketu proveo 29 minuta.

U prvih nekoliko minuta, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali je Igokea potom stekla osetniju prednost koja je na kraju prve deonice iznosila 11 poena. U drugoj četvrtini, Partizan je u nekoliko navrata smanjivao prednost domaćina, ali je na poluvremenu zaostatak i dalje bio dvocifren. (44:34)

U trečoj četvrtini, Partizan je uspeo da sustigne prednost rivala i poenima Ratkovice na minut pre kraja ovog perioda stigne do 50:50. Ipak, usledio je novi odgovor domaćih koji su i u poslednjoj četvrtini uspevali da odgovore na sve pokušaje crno-belih da dođu do preokreta.

Na konferenciji za medije posle meča, trener crno-belih, Aleksandar Džikić je izjavio:

„Igokea je više želela ovu pobedu i to se videlo od samog početka meča i na kraju je ispalo da su neke 'ničije lopte' odlučile pobednika. Nismo dobro otvorili utakmicu, primili smo 28 poena u prvoj četvrtini. Posle smo relativno dobro kontrolisali sve što se dešavalo ali to nije bilo dovoljno da se pobedi Igokea koja je pokazala da ima kvalitet i izuzetno dobar spoj iskustva i mladosti. Jednostavno, u ovoj utakmici su bili bolji“. - rekao je Džikić.

Bek crno-belih, Vanja Marinković je takođe istakao kako je Partizan loše započeo večerašnji meč.

„Mi smo utakmicu otvorili izuzetno loše, bez energije što je Igokea iskoristila i sa deset poena prednosti otišla na prvi odmor. U nastavku smo igrali bolje, međutim, nismo imali dovoljno snage da se vratimo, odnosno da prelomimo meč u svoju korist. Čestitam Igokei na zasluženoj pobedi“. - rekao je Marinković.

Crno-beli će u prvom meču polufinala plej ofa ABA j.t.d. lige igrati na gostujućem terenu, dok će revanš meč igrati pred svojim navijačima. U eventualnoj trećoj utakmici, Partizan NIS će ponovo igrati u gostima.