Subota, 21.10.2017 (21:00)

12.02.2017 · 20:27

Crno-beli bez bodova u zagrebačkom Domu sportova

U meču XXII kola ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je izgubio od Cedevite rezultatom 79:67 (16:18, 21:12, 22:12, 20:25)

Utakmica u zagrebačkom Domu sportova, počela je sa dva pogotka van linije 6,75. Prvo je Stefan Birčević doneo prednost Partizanu, da bi na drugoj strani Rašad Džejms doneo izjedančenje. Do kraja prve četvrtine, ekipe su se smenjivale u vođstvu a crno-beli su na isteku ovog perioda imali dva poena prednosti.

Početak druge četvrtine, donosi preokret Cedevite koja u narednih nekoliko minuta uvećava svoju prednost. Ipak, do odlaska na petnaestominutnu pauzu, crno-beli uspevaju da smanje vođstvo domaćeg tima na 37:30.

U drugom poluvremenu, domaći tim održava i povećava svoju prednost koju su crno-beli uspeli da do kraja susreta smanje na konačnih 79:67.

Četiri kola pre kraja regularnog toka ABA j.t.d. lige, Cedevita, Budućnost i Partizan NIS imaju skor od 16 pobeda i 6 poraza i nalaze se na drugoj, trećoj i četvrtoj poziciji.

Na konferenciji za medije posle meča u zagrebačkom Domu sportova, trener Partizana NIS, Aleksandar Džikić je istakao da je Cedevita večeras bila bolji protivnik.

"Falilo nam je malo čvrstine u samoj završnici, u samom reketu. Oni su tu prosto moćniji, kvalitetniji, i nekako su gradili svoju igru i u odbrani i u napadu na tome, i to im je dalo rezultate. Mi smo za ovakav tip utakmice imali previše izgubljenih lopti, ali dobro, idemo dalje. Moramo da radimo, da popravljamo to što smo videli večeras. Generalno, zadovoljan sa prvom i poslednjom četvrtinom, treća i četvrta su morale biti bolje". - istakao je Džikić.

Pred crno-belima je sada završni turnir Kupa Radivoja Koraća koji se održava u niškoj dvorani "Čair" od 16. do 19. februara. Partizan će na parket ove dvorane izaći u petak, 17.02. od 19:30, a protivnik našem timu u četvrtfinalu je KK Dunav iz Starih Banovaca.