Utorak, 26.09.2017 (19:00)

21.01.2017 · 21:51

Crno-beli ubedljivi protiv FMP-a

Partizan NIS je zabeležio petnaestu pobedu u ABA j.t.d. ligi savladavši FMP sa 97:70 (24:19, 30:18, 19:19, 24:14) Đorđe Majsotrović zabeležio prve minute i poene posle povrede.

Devetnaesto kolo ABA j.t.d. lige donelo je petnaestu pobedu za crno-bele u regionalnom takmičenju. Posle poraza u Ljubljani i protvi AEK-a, Partizan je ubedljivo savladao FMP. Već na početku utakmice, navijače je sa dve uzastopne blokade zagrejao Uroš Luković. Nakon toga, crno-beli su do isteka prve deonice stekli pet poena prednosti.

U drugoj četvrtini, crno-beli košarkaši su bili veoma efikasni pa je prednost Partizana rasla iz minuta u minut, a pred odlazak na petnaestominutnu pauzu je iznosila 17 poena. Prve minute i poene u crno-belom dresu nakon povrede zbog koje nije igrao još od novembra, zabeležio je Đorđe Majstorović.

U drugom poluvremenu, kada je pitanje pobednika ubrzo bilo rešeno, crno-beli su nastavili sa dobrom igrom pa je prednost i dalje rasla. Na kraju, Partizan NIS je ubedljivo slavio rezultatom 97:70.

Na konferenciji za medije nakon meča, plejmejker crno-belih, Branislav Ratkovica je rekao da je ova pobeda veoma bitna za Partizan.

"Želeli smo da odigramo dobru utakmicu i odigrali smo kako smo se dogovarali". - istakao je Ratkovica.

Na pitanje novinara kako se oseća nakon povrede i dobre partije koju je večeras pružio, Ratkovica je odgovorio:

"Osećam se dobro i zdravo. Nisam samo ja, ceo tim je odigrao dobru utakmicu. Sjajno smo povukli, svi smo odigrali na visokom nivou. Pisalo se da sam imao sam problem sa leđima, ali fasija mi je problem". - pojasnio je plejmejker crno-belih.

Trener KK Partizan NIS, Aleksandar Džikić je istakao da su crno-beli znali da ih očekuje jaka i čvrsta utakmica.

"Znali smo kakvog protivnika imamo ispred sebe. Sa ovim trenerom imaju četiri pobede. Bolden je 'eksplodirao' od kad je došao Maksa, Čović igra dobro, Apić igra dobro, skratili su rotaciju. Pravo da vam kažem, posle poraza u Ljubljani, ovo nam je dosta bilo važno i pritisak je bio veći na nama nego na njima. Odgovorili smo pametno. Bilo je grešaka, ali grešaka će uvek biti. Stvarno mislim da samo pobedili dobrog protivnika, sa mnogo talentovanih igrača, koji zna šta hoće i koji će sigurno pobeđivati posle ovog poraza od nas". - rekao je Džikić.

Sledeći izazov pred ekipom Partizana je gostovanje na Sardiniji gde će se u poslednjem, 14. kolu grupne faze FIBA Lige šampiona sastati sa Dinamom Sasari u sredu, 25. januara od 18 časova.

Ratkovica 21, Vrabac 3, Jovanović, Veličković 17 (6 sk, 7 as), Majstorović 2, Birčević 14 (6sk), Koprivica 2, Andrić 13 (5sk), Hečer 10, Pot 10, Karahodžić 2, Luković 3 (6sk)